Utorok, 15. júna, 2021Meniny má Vít

Demitra: Ak nepostúpim, prídem

Sportnet|23. mar 2004 o 00:00

Útočník Pavol Demitra je jedným zo slovenských hokejistov pôsobiacich v zámorí, ktorí stále bojujú so svojimi tímami o účasť v stretnutiach o Stanleyho pohár. Mužstvu zo St. Louis patrí v Západnej konferencii aktuálne posledná ôsma postupová pozícia ...


Pavol Demitra sa teší z gólu. Bude mať rovnakú radosť v play off NHL alebo na tohotoročnom šampionáte v Česku? FOTO - TASR/APÚtočník Pavol Demitra je jedným zo slovenských hokejistov pôsobiacich v zámorí, ktorí stále bojujú so svojimi tímami o účasť v stretnutiach o Stanleyho pohár. Mužstvu zo St. Louis patrí v Západnej konferencii aktuálne posledná ôsma postupová pozícia do play off s jednobodovým náskokom pred Edmontonom.

"Dúfam, že postúpime. Každý nasledujúci zápas bude pre nás ťažký. Rozhodujúce však budú súboje s Edmontonom a v Nashville. To sú naši priami konkurenti v boji o postup do Stanleyho pohára. Najmä Nashville hrá v súčasnosti veľmi dobrý hokej," povedal Pavol Demitra, ktorého tím prehral v sobotu na ľade Dallasu 1:3. Pri jedinom góle Blues asistoval aj Demitra.

"Nehrali sme až tak zle, ale urobili sme niekoľko chýb a súper to využil. Dávame však veľmi málo gólov. S jedným presným zásahom sa nedá vyhrať. Momentálne sa trápime. Je jedno, či to je v prípade Douga Weighta, Keitha Tkachuka, alebo mňa. Body každého z nás chýbajú. V aktuálnej sezóne sa trápim. Je to veľmi ťažký ročník, takto som si ho nepredstavoval. Štart nebol najhorší, ale potom prišlo spomínané trápenie. Je to pre mňa najťažšia zámorská sezóna, akú som doteraz mal," pokračoval 29-ročný bronzový medailista z minuloročných MS v Helsinkách.

"Nad štartom na MS ešte nerozmýšľam, pretože verím, že sa prebojujeme do play off. Rozprával som sa však s trénerom Františkom Hossom a sľúbil som, že ak by sme nepostúpili, prišiel by som. S minulým rokom som bol spokojný," povedal Demitra, ktorý sa vyjadril aj k nominácii trénera Jána Filca na post reprezentačného kormidelníka počas nadchádzajúceho Svetového pohára: "Filc dokázal, že je kvalitným trénerom. Vie pracovať s mužstvom."

Demitra je jedným zo spolumajiteľov hokejovej Dukly Trenčín, ktorá postúpila bez jedinej prehry do finále ST extraligy: "Duklu pozorne sledujem. O vývoji sérií som dostával textové správy, takže som o všetkom informovaný. Okrem výsledkov Dukly mi však urobila radosť aj aktivita Mariána Gaboríka smerom k výstavbe malého štadióna. Klubu to iba pomôže, pretože bude viac ľadu pre mladých hráčov. Rovnako to bude prínosom pre mesto. Štadiónov na Slovensku nie je veľa a každý ďalší je dobrý."

Spoluhráčom Pavla Demitru je v St. Louis ďalší Slovák Peter Sejna. Ten však strávil väčšinu sezóny vo farmárskej AHL. "Peter je ešte mladý a cestovaním medzi farmou a prvým tímom sa musí prebiť. Myslím si, že má pred sebou veľkú budúcnosť. Je veľmi šikovný. Potrebuje nabrať skúsenosti. V ďalších rokoch bude podľa môjho názoru stabilným hráčom Blues," dodal na záver. (sita)

Súvisiace články