Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Dementievovej vtipné poznámky o hmyze aj mužskom návrhu

SITA|Publikované 28. jan 2009 o 16:58

Jedným zo sprievodných javov stredajšej "pekelnej" horúčavy v Aréne Roda Lavera počas štvrťfinálového súboja Rusky Jeleny Dementievovej so Španielkou Carlou Suárezovou-Navarrovou bolo aj množstvo uhynutého hmyzu na dvorci.

MELBOURNE. Jedným zo sprievodných javov stredajšej "pekelnej" horúčavy v Aréne Roda Lavera počas štvrťfinálového súboja Rusky Jeleny Dementievovej so Španielkou Carlou Suárezovou-Navarrovou na tenisovom Australian Open v Melbourne bolo aj množstvo uhynutého hmyzu na dvorci.

V prestávkach tohto duelu, počas ktorého sa teplota vyšplhala až nad 40°C, organizátori so zmetákmi odstraňovali z kurtu desiatky nočných motýľov, ktoré náletmi znepríjemňovali život hráčkam, ale v obrovskom teple neprežili ani niekoľko minút. "Dnes bolo horúco asi každému. A ten hmyz sa radšej rozhodol, že neprežije, ako by sa mal škvariť na tomto slnku," s úsmevom komentovala na pozápasovej tlačovej besede J. Dementievová.

Ruská favoritka napokon zvíťazila 6:2, 6:2, keď odvrátila všetkých 10 brejkbalov, ale na margo nezatiahnutia strechy v jej dueli so Suárezovou-Navarrovou si neodpustila poznámku. "Možno to dostatočne nechápem, ale keď organizátori disponujú predpoveďou počasia a vedia, že teploty sa budú šplhať nad 40°C, malo by sa hrať od začiatku pod zatiahnutou strechou. Už aj kvôli divákom v hľadisku.

Sympatická olympijská víťazka z Pekingu Dementievová zaujímavo reagovala aj na otázku v súvislosti s návrhom popredných hráčov z mužského okruhu, aby sa muži striedali so ženami v neskorých zápasoch večerného programu začínajúceho sa o 19.30 h miestneho času. Keď si Dementievová vypočula, že s týmto rovnostárskym "zlepšovákom" prišli hráči ako Federer, Roddick, Djokovič či Baghdatis, pobavene povedala: "Je pekné, že na ženy stále myslia... Mám z toho radosť."

Dvadsaťsedemročná Moskovčanka Dementievová ťahá v tomto roku sériu 15 jednotlivých triumfov. Pred Australian Open triumfovala na turnajoch v Aucklande a Sydney. Jednou z jej "obetí" v Melbourne bola v osemfinále Slovenka Dominika Cibulková.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.