Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Dementievová uvažovala o ukončení kariéry

SITA|Publikované 2. máj 2007 o 09:25

VARŠAVA 2. mája (SITA) - Ruská tenistka Jelena Dementievová v uplynulom období pod vplyvom problémov so zranením v oblasti rebier reálne uvažovala o predčasnom ukončení svojej kariéry. "Už nie som najmladšia.

Mám 25 rokov a keď sa človeku prihodí niečo také ako mne, je dosť ťažké začínať úplne od nuly po šiestich týždňoch. Dlhý čas som nemohla robiť absolútne nič aspoň pre udržanie si akej-takej kondície - ani len pobehnúť. Všetky návyky sa vytratili a potom som si pripadala ako kedysi na začiatku pri pinkaní o nácvikovú stenu. Bolo to naozaj komplikované obdobie,“ povedala pre Eurosport dvojnásobná finalistka grandslamových turnajov a držiteľka šiestich singlových titulov.

Bývalá svetová štvorka sa medzičasom vytratila na 13. priečku v rebríčku WTA Tour. Tento týždeň sa vo Varšave zapája do diania po prvý raz od februárového podujatia v belgických Antverpách, kde odstúpila z úvodného zápasu proti krajanke Jelene Lichovcevovej. Vo varšavskom 1. kole s problémami zdolala Američanku Meilen Tuovú (6:7 /5/, 6:0, 7:5) a teraz čaká na úspešnejšiu zo stredajšieho súboja Venus Williamsovej (USA) s Michaellou Krajicekovou (Hol.). Počas vstupného duelu v poľskej metropole zaskočil obe tenistky padajúci sneh, ktorý organizátorom narobil v utorok vrásky, pretože takéto výstrelky počasia nepatria na turnajoch pod holým nebom k tým predpokladateľným.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.