Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

Dementievová mala malú dušičku, no udržala si neporazenosť

TASR|Publikované 20. jan 2009 o 06:47

Ruská tenistka Jelena Dementievová v tomto roku stále neokúsila trpkosť prehry.

MELBOURNE. Olympijská šampiónka z Pekingu si v úvodnom kolé dvojhry na Australian Open v Melbourne ako nasadená štvorka poradila s Nemkou Kritinou Barroisovou v troch setoch 7:6, 2:6 a 6:1.

Víťazka turnajov v Aucklande i Sydney sa dokázala vyrovnať s extrémnymi teplotami blížiacimi sa k 40 stupňom a natiahla svoju víťaznú sériu už na 11 zápasov. Súperkou Dementievovej v 2. kole bude finalistka turnaja v tasmánskom Hobarte Češka Iveta Benešová.

"Zápas proti Barroisovej bol veľmi náročný. Hrať v tropickom teple jedenásty zápas v krátkom časovom období nie je žiadna sranda. Potrebovala by som ešte minimálne jeden alebo dva dni voľna. Dôležité je, že som prežila 1. kolo a v turnaji pokračujem ďalej," povedala pre akreditované médiá Dementievová, ktorá na grandslamový titul stále čaká.

V roku 2004 bola'vo finále na Roland Garros i na US Open, no v dueloch so svojimi krajankami Anastasiou Myskinovou a Svetlanou Kuznecovovou ťahala za kratší koniec. "Po skončení druhého setu zápasu proti Barroisovej som začala mať čierne myšlienky. V duchu som si hovorila: "Panebože, len aby to nedopadlo ako pred tromi rokmi, keď som na tomto istom kurte prehrala s ďalšou Nemkou Juliou Schruffovou. Mala som malú dušičku. Kristina hrala veľmi dobre a nemala čo stratiť. V rozhodujúcom dejstve som našťastie dobrými returnami dokázala eliminovať jej najväčšiu zbraň - podanie," zakončila sympatická Moskovčanka.

Súvisiace články