Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Dementievová: Je mi ľúto súperkinho skreču

SITA|Publikované 18. apr 2009 o 11:48

Semifinálové dvojice dvojhry na tenisovom turnaji WTA Tour v americkom Charlestone vytvorili Ruska Jelena Dementievová s Dánkou Caroline Wozniackou a Francúzka Marion Bartoliová s Nemkou Sabine Lisickou.

CHARLESTON. Semifinálové dvojice dvojhry na tenisovom turnaji WTA Tour Family Circle Cup v americkom Charlestone (Premier, dotácia 1 milión USD, zelená antuka vonku) vytvorili Ruska Jelena Dementievová s Dánkou Caroline Wozniackou a Francúzka Marion Bartoliová s Nemkou Sabine Lisickou.

Najvyššie nasadená Dementievová mala vo štvrťfinále proti Slovenke Dominike Cibulkovej uľahčenú pozíciu, keďže jej súperka za stavu 4:6 a 0:1 zo zápasu odstúpila pre zranenie slabín.

"Je mi ľúto jej skreču. Hrali sme proti sebe už niekoľkokrát a zakaždým to bol zaujímavý duel. Verím, že si ešte zahráme tak, aby sme zápas obe dokončili," cituje internetová stránka hlavného ženského okruhu WTA Tour J. Dementievovú. Súperkou svetovej trojky v súboji o postup do finále bude stále sa lepšiaca 18-ročná Dánka Caroline Wozniacká.

Nasadená päťka vo štvrťfinále doslova zmietla zo zelenej antuky Francúzku Virginie Razzanovú 6:2, 6:0. "Jelena je veľká hráčka a zároveň bojovníčka. Naše spoločné zápasy trvajú aj niekoľko hodín. Musím byť stopercentne pripravená, aby som ju mohla zdolať," vravela Wozniacká, minulotýždňová šampiónka z Ponte Vedra Beach.

Svetová trojka a dvanástka sa stretnú na profesionálnom okruhu po štvrtý raz, Ruska vedie nad Dánkou 2:1, no nedávno v osemfinále v Miami zvíťazila Wozniacká 7:5, 6:4. Na antuke to bude ich spoločná zápasová premiéra.

Súvisiace články