Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Deltu čaká dôležitý týždeň, vyhrať chcú nad Szegedom i Ružomberkom

Sportnet|Publikované 3. nov 2003 o 23:00

Košice - Basketbalistky Delty I.C.P. Košice majú za sebou ďalšiu povinnú extraligovú jazdu. Na domácej palubovke privítali Myjavu, ktorú síce na

rozdiel od predošlého duelu so Slovanom od stovky ušetrili, ale nováčikovi dovolili nastrieľať len úbohých 35 bodov. Hra mačky s myšou sa napokon skončila 93:35, a to v drese Delty nenastúpili zranené opory Frniaková a Škvareková a po chorobe chýbala aj Czakóová. Príležitosť do sýtosti si zahrať basketbal tak dostali ďalšie hráčky, jednou z nich bola aj pivotka Kamila Kažimírová.

"Proti Myjave to bolo celkom v pohode, sú to zápasy, ktoré sa musia vyhrávať a čím vyšším rozdielom, tým lepšie," skonštatovala na margo sobotňajšieho duelu K. Kažimírová. Proti družstvám ako Myjava sa Košičankám hrá bez problémov, ale flákať sa nemôžu ani v nich, pretože tréner Karnay vyžaduje najmä od mladých hráčok maximálne výkony, i keď sa vyhráva napríklad o päťdesiat bodov. "Jasné, musíme sa snažiť, a to všetky bez rozdielu. Každá z nás je rada, keď dostane príležitosť ukázať sa." V poslednom týždni sa 20-ročná Kažimírová na nedostatok šancí sťažovať nemôže. Keďže v pohárovom dueli v Marburgu sa už v 2. minúte zranila Škvareková, na plac sa na celých 33 minút dostala Kažimírová. Proti Myjave strávila na palubovke tiež viac ako polovicu stretnutia. "Iste, už v Marburgu som sa cítila na ihrisku dobre a som rada, že to pokračovalo aj proti Myjave. Trošku sa mi začalo dariť a možno sa už prelomila strelecká smola." V Marburgu i proti Myjave prekročila mladá pivotka desaťbodovú hranicu. Predtým proti Slovanu jej to však až tak nešlo a z ihriska sa porúčala predčasne, keďže sa vyfaulovala, aj keď to vlastne tiež iba potvrdzuje, že v obrane patrí mladá pivotka k veľkým bojovníčkam. "Myslím si však, že proti Slovanu mi odpískali dva fauly, ktoré neboli, aj rozhodca mi to neskôr potvrdil. Ja sa snažím hrať v každom zápase naplno a keď to ide v obrane, prejaví sa to i v útoku." Najmä duel v Marburgu priniesol Kažimírovej ďalšie potrebné skúsenosti. Súper síce nebol z rangu najsilnejších, ale predsa len, išlo o súboj na medzinárodnej scéne. "Nepociťovala som žiadnu nervozitu, bola som uvoľnená. Ťažko sme sa síce rozbiehali, ale keď sme postupne začali súpera nahlodávať, už to išlo samo."

Delťáčky majú v tejto sezóne nabitý káder a aj medzi podkošovými hráčkami je veľká konkurencia. Kažimírovej teda neostáva nič iné, len tvrdo makať v tréningu, aby výkonnostne ďalej napredovala a mohla tráviť na ihrisku viac času. "Je to tak, konkurencia je veľká. Aj na tréningoch sa preto snažím, aby som sa od skúsenejších hráčok naučila čo najviac a pochytila od nich nejaké finty."

Posledný ligový zápas proti Myjave bol síce oddychovkou, ale teraz čaká košický kolektív dôležitý týždeň. V stredu chcú v maďarskom Szegede víťazstvom potvrdiť svoje ambície v Európskom pohári FIBA a v sobotu sa postarať o prvú extraligovú prehru Ružomberka na ich palubovke. "Určite. Zdá sa, že Szeged nie je až taký slabý. Myslela som si, že bude slabší, ale budeme sa snažiť vyhrať. Takisto aj v Ružomberku." Žlto-modré už v uplynulej sezóne Ružomberok pokorili, ale iba doma. V ružomberskej hale sa im to nepodarilo, a preto napokon aj nezískali majstrovský titul. Minulú sobotu sa tešili z víťazstva nad slovenským šampiónom Popradčanky, najbližšie by rovnakú radosť chceli prežívať aj delťáčky. "Dúfam, že budeme naozaj prvým tímom, ktorý vyhrá aj na ružomberskej palubovke," verí K. Kažimírová.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.