Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Delťáčky nemali so slabým protivníkom problémy

Sportnet|Publikované 27. okt 2002 o 23:00

Delta V.O.D.S. Košice - AGM COGEN Banská Bystrica 77:50 (23:11, 41:26, 59:40)Košice Od začiatku bolo jasné, že sa stretli družstvá z opačných

Delta V.O.D.S. Košice - AGM COGEN Banská Bystrica 77:50 (23:11, 41:26, 59:40)

Košice Od začiatku bolo jasné, že sa stretli družstvá z opačných pólov tabuľky prvej basketbalovej ligy žien. Delta začala s Kažimírovou a Leškovou v základnej zostave pozorne a ujala sa poľahky vedenia 10:0. Prvý kôš hostiek zaznamenala až v 4. minúte Petríková. Bystričanky pôsobili v útoku odovzdaným, ustráchaným dojmom, akoby sa papierového favorita báli. Košičanky pokračovali v sústredenom výkone, aj vďaka výškovej prevahe odoberali súperkám pri ich akciách lopty a v útoku nemali problémy. Opäť sa snažili o rýchly prechod do útoku, niekoľko protiútokov sa im skutočne vydarilo a predviedli divákom viacero pekných pohotových kombinačných akcií, pri ktorých sa hráčky AGM iba prizerali. Delťáčky mali dostatok priestoru, a tak v pohode zakončovali. V druhej štvrtine domáce podvedome mierne poľavili, nebránili až tak dôsledne ako v úvodných fázach stretnutia, a tak v 15. minúte viedli už len 29:19. Do konca štvrtiny však svoj náskok bez väčších ťažkostí znovu zveľadili.

Na začiatku druhého polčasu východniarky znovu pritlačili a zvýšili na 54:33. Vďaka jednoznačnému priebehu mohli dostať príležitosť aj hráčky, ktoré sa v dueloch proti kvalitnejším súperkám na ihrisko príliš často nedostávajú. V záverečnej desaťminútovke náskok Košičaniek proti slabým súperkám ešte narástol.

Najviac bodov: Nagyová a Škvareková po 18, V. Libičová 14 - Zemanová a Magerčiaková po 10, Petríková 9. TH: 13/8 - 12/9, fauly: 16 - 11, trojky: 3 - 5, rozhodovali: Mlynský a Brziak, 1000 divákov. Štvrtiny: 23:11, 18:15, 18:14, 18:10.

Súhrn ďalších výsledkov 5. kola I. basketbalovej ligy žien: Slovan Jopa Bratislava - Istrobanka LS UK Bratislava 68:56 (15:12, 33:33, 47:42), najviac bodov: Borovičková 15, Paulovičová 12, Hushegyiová

11 - Kozáčiková 15, S. Borčinová 8. Stretnutie UMB - Cassovia (77:67) predohrali v piatok.