Piatok, 16. apríla, 2021Meniny má Dana, Danica

Delťáčky majú starosti, rozpadla sa im obvodová kostra tímu

Sportnet|20. nov 2003 o 00:00

Prehra by takmer isto znamenala stopMarián ŠPACAIKošice - Po sérii troch stretnutí na ihriskách súperiek sa basketbalistky Delty I.C.P. Košice

Prehra by takmer isto znamenala stop

Marián ŠPACAI

Košice - Po sérii troch stretnutí na ihriskách súperiek sa basketbalistky Delty I.C.P. Košice dnes predstavia v Európskom pohári FIBA znovu na domácej palubovke. V starej športovej hale privítajú o 18. hodine v predposlednom 5. kole základnej skupiny nemecký BC Universa Marburg. Na nemeckej pôde tohto protivníka zdolali poľahky 85:52, no pred dnešnou odvetou trápia košický tábor zdravotné problémy viacerých opôr.

"Je to dosť biedne. Jalčová dnes nenastúpi stopercentne natrhnutý lýtkový sval, Frniaková na 90 percent tiež nie, trápi ju členok. Uvidíme, ako to bude s Kuklovou, ktorá má problémy so slabinami," ukončil vyratávanie zdravotných patálií tréner Delty Vladimír Karnay. Mohli by tieto problémy skomplikovať žlto-modrým cestu za dnešným víťazstvom, s ktorým sa počíta? "Dúfam, že za víťazstvom nie, ale poriadne mi to skomplikuje obvod. Budem musieť využiť aj Krasnočkovú, pretože disponujem malým počtom obvodových hráčok." Veru, kým pod košom si tréner Karnay môže vyberať, na oblúku sa jeho možnosti poriadne scvrkli. Ak sa nebude môcť do hry zapojiť ani Kuklová, veľmi na výber nemá, šancu budú musieť dostať mladé dievčatá z lavičky. Aspoň budú mať príležitosť ukázať, že majú na to, aby aj v pohári boli využívané častejšie. "Duel s Istrobankou niečo naznačil, Timková bude musieť potiahnuť rozohrávku a Petríková sa bude musieť presadiť aj na európskej scéne, nielen na ligovej."

Nemecký Marburg je v štvorčennej skupine najslabším celkom, zatiaľ ani raz nevyhral. Nedarí sa mu ani v domácej lige, kde klesol na deviatu priečku. Kvalita by teda mala byť na strane Delty, alebo má kodmidelník Košičaniek vzhľadom na zdravotné problémy o priebeh duelu obavy? "Určite, že Marburg je v našej skupine najslabším celkom, ale pre nás je neúčasť celého obvodu takisto výrazným oslabením. Budeme musieť stopercentne dodržať taktiku a Timková s Petríkovou i ostatné hráčky musia odviesť nadštandard. Nie som totiž tak pevne presvedčený o tom, že Marburg je až taký slabý." Aj z týchto slov vyplýva, že delťáčky sa dnes musia mať na pozore a nastúpiť na stretnuitie s plnou vážnosťou, akoby hrali proti Šibeniku, či Szegedu. "Určite. Bude to dnes aj o srdci, hráčky sa musia vysporiadať s tým, že ony budú tie, ktoré budú ťahať zápas."

Košický tábor má postup zo skupiny vo vlastných rukách, ale zaujímal ho aj včerajší výsledok duelu Szeged - Šibenik. Maďarky vyhrali, a tak je jasné, že ak by Delta dnes s Marburgom zaváhala, znamenalo by to prakticky koniec postupových nádejí. Do hry by sa totiž v takom prípade Delta mohla vrátiť jedine v prípade málo pravdepodobnej prehry Šibeniku s Marburgom v poslednom kole, ktoré je na programe o týždeň. "Iste, prehra s Marburgom znamená v daných podmienkach stop," uvedomuje si V. Karnay, že víťazstvá v oboch zostávajúcich zápasoch dnes proti Marburgu i o týždeň proti Szegedu sú pri postupových ambíciách nevyhnutnosťou. Iba takto by totiž Košičankám postup uniknúť za žiadnych okolností nemohol, dokonca by mali veľkú šancu na prvenstvo v skupine (ak by v poslednom kole Szeged zdolali o viac ako jeden bod).

V prvom vzájomnom dueli Marburg - Delta I.C.P. boli najlepšie strieľajúcimi hráčkami nemeckého tímu Kielová (14 bodov) a Müncková (10), za zmienku stojí aj sedem obranných doskokov americkej pivotky Roperovej (proti Šibeniku i Szegedu sa jej v tejto činnosti darilo ešte viac).

Súpiska BC Univesa Marburg: číslo dresu 4 Magdalene Skrzypczaková, 5 Daniela Zduneková (Poľ.), 6 Jacqueline Lavalleeová (Kan.), 7 Katja Müncková, 8 Jenny Brauerová, 10 Livia Aniticsová (Chorv.), 11 Magdalena Von Geyrová, 12 Alexandra Keilová, 14 Christen Roperová (USA), 15 Zsuzsa Tarnaiová (Maď.), Hanna Greenová, Lisa Koopová, Hicran Özenová, Kathrin Severdijaová. Tréner: Uwe Scheidemann.

Včerajší výsledok: Szeged - Šibenik 80:60 (38:38)

Tabuľka

1. Szeged541379:3289

2. Šibenik532350:3468

3. Delta I.C.P.422311:2696

4. Marburg404239:3364

Súvisiace články