Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Delťáčkam sa proti UMB darí, šarapatu však robia zdravotné problémy pivotiek

Sportnet|Publikované 29. nov 2002 o 23:00

Košice - Po reprezentačnej prestávke, v ktorej si slovenské basketbalistky vybojovali postup na majstrovstvá Európy, pokračuje najvyššia súťaž žien

8. kolom. Košickí fanúšikovia tohto športu majú hneď po pauze na výber z dvojitého sústa, pretože obaja zástupcovia mesta sa predstavia na domácej palubovke a súperov budú mať atraktívnych.

Hráčky CBK Cassovia privítajú od 16. hodiny v telocvični SOU železničného na Palackého ulici majstrovský SCP Ružomberok. Ten si síce v prvej lige znovu počína úplne suverénne, ale s problémov, ktoré sa prevalili už v lete, sa stále nevylízal. Finančné problémy trápia Ružomberok aj naďalej, a tak je otázne, či sa v jeho drese vôbec predstaví v dnešnom zápase opora Alena Kováčová, prípadne i Češka Pavlíčková. Pre hosťrujúci kolektív by to bola citeľná strata, veľa by to však asi nezmenilo na skutočnosti, že hrať sa dnes na palubovke Cassovie zrejme znovu bude podľa ružomberských nôt. "V prestávke sme veľa hrali, pretože to potrebujeme. Absolvovali sme štyri stretnutia v Maďarsku plus dva zápasy s Miskolcom. Okrem toho sme sa snažili trošku zmeniť herný štýl družstva a prispôsobiť ho viac tomu, na čo máme. Tým, že máme rýchlejšie a pohyblivejšie hráčky, ale slabú podkošovú hru, chceme prispôsobiť hernú stránku na využitie nášho zloženia tímu," vyjadril sa tréner Cassovie Vladimír Karnay. Dnes by si teda Cassovia chcela odskúšať, čo v prestávke vymyslela. Pravda, ak ju ligový suverén vôbec k niečomu pustí... "Otázka je, s kým Ružomberok vlastne príde, to je pre nás všetkých záhadou. Necháme sa prekvapiť."

O hodinu neskôr, o 17. hod. vybehnú v starej športovej hale na zápas hráčky domácej Delta V.O.D.S. proti UMB Banská Bystrica. Tím zo stredného Slovenska, ktorý sa prednedávnom vrátil z amerického turné, má takisto svoju kvalitu, takže aj toto meramie síl sľubuje dobrý športový zážitok. "Počas prestávky sme sa v prvom týždni zamerali na obnovenie kondície, absolvovali sme v domácich podmienkach rekondičný týždeň, pričom sme využívali aj okolité terény. V tomto týždni sme prešli znovu na hernú stránku, v utorok sme odohrali aj dva zápasy s BSE Budapešť," vykreslil spôsob prípravy v reprezentačnej pauze tréner Delta V.O.D.S. Ján Krajňák. Delta má s UMB zatiaľ v tejto sezóne priaznivú bilanciu, vyhrala nad ňou v lige i pohári. Najmä v domácej odvete finále Slovenského pohára proti UMB podali Košičanky výborný výkon, na ten by dnes mali nadviazať a v takom prípade by sa o víťazstvo nemuseli obávať. "Na UMB zatiaľ máme dobré spomienky. Bohužiaľ, v posledných týždňoch sme podávali dosť slabé výkony a momentálne sa k tomu pridružili aj zdravotné problémy. Libičová už takmer dva týždne netrénuje a začne najskôr v pondelok, čiže jej dnešný štart je vylúčený. Taktiež Škvareková sa už dlhší čas sťažuje na svalové zranenie lýtka, takže v Maďarsku v prípravných dueloch chýbala. Aj jej dnešná účasť na ihrisku je veľmi otázna. Bez týchto hráčok budeme mať situáciu veľmi sťaženú a komplikovanú, pretože Bystrica má dosť vysoké pivotky."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.