Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Delta V.O.D.S. sa v Poznani rozlúči s európskou scénou

Sportnet|Publikované 17. dec 2002 o 23:00

Košice - Basketbalistky Delta V.O.D.S. Košice sa dnes rozlúčia s účinkovaním v Európskom pohári FIBA, keď v poľskej Poznani od 17. hodiny nastúpia

proti tamojšiemu Quay Posir.

Do dejiska zápasu s výprava Delty vybrala už včera ráno už bez Viery Libičovej, ktorá bola vyradená z kádra. Košičanky doma poľský tím zdolali hladko 76:55, no v odvete to zrejme tak ľahko nepôjde. "Tiež som presvedčený o tom, že to bude úplne iný zápas. Do Košíc prišlo družstvo Poznane oslabené o dve hráčky. Jedna z nich stále nehráva ani v poľskej lige, ale aj tak si myslím, že súper podá celkom iný výkon, ako u nás," poznamenal športový riaditeľ a asistent trénera Delta V.O.D.S. Marián Matyáš. V Poznani to vraj v tejto sezóne zo strany funkcionárov neklape tak, ako by malo, aj pred cestou do Košíc zažila výprava Qouy Posir na hraniciach zmätky a musela cez ne prechádzať na dvakrát. "Minulý týždeň sme im posielali faxy a vôbec nik na ne nereagoval. Telefonicky sme sa s nimi spojili až v pondelok ráno, potvrdili nám, že zápas sa hrá a informovali nás o ubytovaní. Bližšie o situácii v tamojšom klube nevieme nič."

Košičanky zatiaľ vonku v pohári nevyhrali, dnes na to majú poslednú šancu na pôde posledného tímu tabuľky A-skupiny. "U žien je každý zápas iný, možné je všetko. Boli by sme veľmi radi, keby sme uhrali výsledok, s ktorým by sme boli spokojní a nemuseli sa zaň hanbiť. Dievčatá mohol trošku povzbudiť výkon v ligovom zápase proti Popradu, aj keď to nie je merítko pre stretnutia na medzinárodnom fóre." Delte patrí v tabuľke štvrtá priečka. Vyššie už ísť nemôže, no v prípade prehry o viac ako 21 bodov by ju predstihla Poznaň. Košičanky sa teda v prvom rade chcú vyhnúť vysokej porážke, ktorá by znamenala pád na poslednú pozíciu. "Ideme tam s tým, aby sme uhrali dobrý výsledok a neskončili v skupine poslední," potvrdil M. Matyáš.

Dnešný program A-skupiny: Quay Posir Poznaň - Delta V.O.D.S. Košice (17. hod.), Kozačka Zalk Záporožie - MÁV Coop Szolnok.

Tabuľka A-skupiny

1. Dinamo862645:59314

2. Szolnok752479:45212

3. Záporožie743496:44811

4. Delta V.O.D.S.725418:4689

5. Poznaň716478:5558

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.