Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Delta V.O.D.S. na ľahké víťazstvo nemusela siahať na dno síl

Sportnet|Publikované 22. dec 2002 o 23:00

Košice Košickému basketbalovému derby v sobotu chýbala väčšia iskra, Cassovia totiž tentoraz absolútne nepotvrdila, že sa na silnejšie mestské

rivalky dokáže vytiahnuť a poľahky sa im odovzdala, čoho výsledkom bola prehra o 20 bodov po hladkom priebehu.

"To je nasadenie jak kapor vo vani," jedoval sa počas oddychového času tréner Cassovie Vladimír Karnay, ale jeho predvianočný slovník ani zvýšený hlas nepomohol. Jeho zverenky naozaj nechali bojovnosť a chuť pobiť sa o dobrý výsledok v šatni. "Doslova a dopísmena. Asi už žili Vianocami, chýbal pohyb, nasadenie a v prvom rade doskakovanie. Vzhľadom na to, čo sme predvádzali pod košom, je to ešte pre nás dobrý výsledok," sklamaným a rozrušeným hlasom iba ťažko hľadal slová na výkon svojich zvereniek po záverečnom hvizde V. Karnay, ktorý nechápal, prečo sa hráčky nedokázali na derby vyburcovať. "Ja tomu nerozumiem, v každom zápase vonku je to presne ten istý obraz. Zoberme si len výkon podkošovej dvojice Jurčenková Šoltísová v porovnaní s domácimi zápasmi. Vonku ešte tieto dve hráčky nezabrali ani v jednom stretnutí ani na 30 percent svojich možností. Obvodové hráčky potom nemôžu odtiahnuť celý zápas."

Delta sa o výsledok pri jednoznačnom priebehu nemusela báť, takže pred sviatkami si jej tréneri ušetrili nervy. "Dá sa tak povedať, že zápas sa hral v slávnostnom rámci a obe družstvá ho odohrali prakticky akoby z povinnosti a zapadli do pokojnej amosféry. Aj výkon nášho tímu, i súperiek bol rovnaký, lenže rozhodujúce bolo, že my sme počas celého stretnutia viedli zhruba desaťbodovým rozdielom," vyjadril sa po stretnutí športový riadieteľ a asistent trénera Delta V.O.D.S. Marián Matyáš. Delta naozaj nemusela na ľahké víťazstvo siahať až na dno svojich síl, pretože keď aj jej hráčky útok nezakončili košom, loptu si v pohode doskočili a svoju predchádzajúcu nepresnosť hneď napravili. "Áno, mali sme dobrý doskok pod oboma košmi a dobrá pohoda prispela aj k tomuto celkovému víťazstvu."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.