Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Delta V.O.D.S. duelom proti ukrajinskému Záporožiu vstúpi na medzinárodnú scénu

Sportnet|Publikované 8. okt 2002 o 22:00

Košice - V košickej starej športovej hale sa dnes uskutoční veľká basketbalová udalosť. Hráčky domácej Delta V.O.D.S. o 17. hodine nastúpia na svoj

úvodný duel v A-skupine Severnej konferencie Európskeho pohára FIBA proti ukrajinskej Kozačke-Zalk Záporožie.

Atmosféra v košickom kolektíve je pred vstupom na medzinárodnú scénu dobrá, čomu pomohli dve víťazstvá v úvode ligovej súťaže. Pohár však bude niečím úplne iným a hneď na začiatok narazí Delta na jedného z najväčších favoritov päťčlennej A-skupiny (okrem Delty a Záporožia v nej figurujú ešte maďarský MÁV Coop Szolnok, ruské Dinamo Moskva a poľský Quay Posir Poznaň). Do role ašpiranta na postup Ukrajinky pasovalo už ich prvé vystúpenie, keď minulý piatok v úvodnom stretnutí skupiny zdolali doma silné moskovské Dinamo 74:65. Tréner Delty Ján Krajňák však vopred zbrane neskladá. "V minulosti Kozačka v pohári zdolala súperky zo Španielska doma o 40 bodov, no vonku prehrala o 38, takže v domácom prostredí je nepochybne podstatne silnejšia ako vonku. Máme štatistické informácie z ich zápasu proti Dinamu, takže zhruba vieme, na ktoré hráčky si máme dávať pozor. Hrávajú pravidelne v európskych pohároch, v kádri majú ukrajinské reprezentantky, okrem rozohrávačiek majú samé vysoké hráčky. Očakávame, že budú hrať agresívnym štýlom, hoci videokazetu k dispozícii nemáme," ponúkol informácie o súperkách J. Krajňák.

Košičanky by radi odohrali proti skúsenému a silnému Zaporožiu vyrovnaný zápas. "Chceli by sme sa presadiť rýchlou hrou, ale ťažko vopred povedať, čo by na Ukrajinky mohlo platiť. Máme pripravené viaceré varianty. Po dvoch ligových víťazstvách je na tom družstvo psychicky dobre, dúfam, že sa táto nálada prenesie na ihrisko aj dnes. Očakávam od svojich zverenkýň najmä bojovný výkon."

A čo pre trénera J. Krajňáka účasť v Európskom pohári FIBA znamená? "V prvom rade si veľmi cením, že v súčasných podmienkach vôbec môžeme hrať európsky pohár, keďže z ekonomických dôvodov sa niektoré iné slovenské tímy do týchto súťaží neprihlasujú, alebo sa z nich musia pre nedostatok peňazí odhlásiť. Verím, že takto k pohárovým vystúpeniam pristúpia aj hráčky," dodal kormidelník východniarok. Tie sa budú spoliehať aj na podporu obecenstva, basketbaloví fajnšmekri by si totiž tento súboj rozhodne nemali nechať újsť. Na záver už len dodávame, že dnes sa uskutoční aj ďalší zápas A-skupiny medzi Dinamom Moskva a Quay Posir Poznaň.

Fakty z 1. stretnutia A-skupiny Európskeho pohára FIBA (4.10. 2002): Kozačka-Zalk Záporočie - Dinamo Moskva 74:65 (24:17, 41:28, 59:42). Najviac bodov: Maščenková 21 (3 trojky), Kyryčenková 20, Burenoková 16 - Van Gorpová 16, Burseová 15.

Káder Kozačka-Zalk ZÁPOROŽIE: Kremena BALKANDŽIEVOVÁ (31 rokov - Bulh.), Viktoria BURENOKOVÁ (37), Olena FEŇKOVÁ (26), Olexandra GUBRUNOVOVÁ (16), Marina CHABAROVOVÁ (21), Ruslana KYRYČENKOVÁ (27), Oľga LIAŠKOVOVÁ (22), Irina MAŠČENKOVÁ (24), Natalia ŽIRAKOVOVÁ (20), Ljubov ALEŠKINOVÁ (21 - Rus.). Tréner: Volodimir KOVJANOV.

Káder Delta V.O.D.S. KOŠICE: číslo dresu 4 Ľudmila LEŠKOVÁ (28), 5 Alena TEBINKOVÁ (23), 6 Dominika KRIVÁNEKOVÁ (15), 7 Alexandra ROŠKOVÁ (21), 8 Agnesa NAGYOVÁ (27), 10 Viera LIBIČOVÁ (22), 11 Ivana JALČOVÁ (19), 12 Veronika GARČÁROVÁ (19), 13 Zuzana ŠKVAREKOVÁ (32), 14 Kamila KAŽIMÍROVÁ (19), 15 Simona ŠODOVÁ (28 - Chorv.), 17 Monika ŽIARNA (18). Tréner: Ján KRAJŇÁK.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.