Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Delta V.O.D.S. bude v Szolnoku bojovať o postup

Sportnet|Publikované 14. nov 2002 o 23:00

Košice - Včera naobed vycestovala výprava basketbalistiek Delta V.O.D.S. Košice na cestu do maďarského Szolnoku, kde dnes o 18. hodine nastúpi proti

tamojšiemu MÁV Coop v stretnutí A-skupiny Severnej konferencie Európskeho pohára FIBA.

"Ak sa nám dnes nepodarí vyhrať, padne definitíva postupu zo skupiny. Je to pre nás teda rozhodujúci zápas pre ďalšie účinkovanie v pohári," vyjadril sa pred dôležitým stretnutím športový riaditeľ a asistent trénera Delty Marián Matyáš. "Mali sme možnosť vidieť jeden pohárový zápas Szolnoku na videokazete, čím sme získali poznatky, ktoré sú pre nás ceľmi dôležité. Myslím si, že pri dobrej koncentrácii najmä na úvod zápasu sa dá so súperkami uhrať taký výsledok, aby sme po skončení duelu mali dôvod k spokojnosti."

Szolnok ukázal svoju silu stredajším víťazstvom 91:85 nad Dinamom Moskva a doma bude chcieť zabrať naplno aj proti Košičankám, pretože maďarský celok tiež bojuje vo vyrovnanej skupine o postup. V tíme Szolnoku hrajú prím legionárky, najmä juhoslovanské reprezentantky Ana Perovičová a Angela Delmišová. Táto dvojica hráčok patrí v každom stretnutí maďarského kolektícu k najlepším strelkyniam, pridávajú sa k nim aj Austrálčanka Katrina Jane Hibbertová a Gina Marie Farmerová narodená na Novom Zélande. "Potrebujeme najmä zachytiť úvod. Vychádzať musíme z kvalitnej obrany, aby sme získavali lopty po nepresných zakončeniach domácich a mohli vychádzať do rýchlych protiútokov. Pri postupnom útoku hráčky kombinácie už zvládajú, takže aj to by sme mohli v stretnutí uplatniť. Musíme súperky prinútiť robiť chyby a dostať ich pod tlak, aby ich streľba nebola úspešná."

Košičanky sa budú musieť vysporiadať aj s tým, aby sa nezaľakli, že hrajú na ihrisku súperiek. Naposledy v Moskve sa im to nepodarilo. Tréneri teda družstvo pripravovali aj po psychickej stránke. "Na tomto musíme dosť robiť, pri každej príležitosti to hráčkam prízvukujeme. Všetko je už iba v ich hlavách, ako to príjmu," dodal M. Matyáš.

Káder MÁV Coop Szolnok: Krisztina Radnótyová, Gina Marie Farmerová (N. Zél.), Angela Delmišová (Juh.), Judit Szélesyová, Ana Perovičová (Juh.), Bernadett Némethová, Katrina Jane Hibbertová (Austr.), Orsolya Sashalmiová, Beata Nyírová, Anna Bujdosóová-Baranyiová, Zita Sonyáková, Virág Szalayová.

Pribežná tabuľka A-skupiny

1. Dinamo642451:43810

2. Szolnok532347:3438

3. Záporožie422251:2386

4. Delta V.O.D.S.422260:2496

5. Poznaň514320:3616

Pozn.: V tabuľke nie je zarátaný výsledok stredajšieho zápasu Záporožie - Poznaň.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.