Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Delta pôjde za postupom, Cassovia nemá čo stratiť

Sportnet|Publikované 24. sep 2002 o 22:00

Košice - V sobotu odštartuje duelmi úvodného kola prvá basketbalová liga žien. Už dnes o 17. hod. je však v telocvični SOU železničného na Palackého

ulici na programe akýsi predkrm v podobe odvetného zápasu semifinále Slovenského pohára medzi košickými celkami CBK Cassovia a Delta V.O.D.S. Jasnými favoritkami na postup do finále sú hráčky ambicióznej Delty, ktoré v prvom stretnutí zdolali Cassoviu 68:55 a do odvety si tak prenášajú 13-bodový náskok.

"Myslím si, že tento zápas bude pre obe družstvá vhodnou generálkou na sobotňajšie prvé ligové kolo, v ktorom sa my predstavíme v Ružomberku. Vzhľadom k tomu, že stále nedisponujeme zranenou Serbákovou a otázny je aj štart Timkovej, do odvetnéo súboja pôjdeme s tým, že nemáme čo stratiť. Chceme predviesť dobrý basketbal a uhrať čo najlepší výsledok. V prvom zápase sme Deltu dosť potrápili a bol by som rád, keby sa todnes zoipakovalo a zahrali by sme rovnako kvalitne," uviedol pred dnešným duelom tréner domácej Cassovie Vladimír Karnay. Cassovia sa počas uplynulého víkendu zúčastnila turnaja v Prešove, ktorý v konkurencii druholigových kolektívov vyhrala, hoci postavila iba béčko svojich junioriek.

Delta V.O.D.S. sa v ligovej súťaži chce pohybovať na najvyšších priečkach, v Slovenskom pohári by pri absencii Ružomberka rada triumfovala. Prvou prekážkou na ceste za ziskom pohára je Cassovia, ktorú by delťáčky podľa predpokladov mali preskočiť. "Samozrejme, chceme vyhrať. Aj my stretnutie zároveň berieme ako generálku na sobotňajší ligový zápas, keďže pre choroby a zranenia sa nám nepodarilo odohrať dostatočný počet zápasov, z tohto hľadiska máme určité resty," povedal nám kormidelník Delty Ján Krajňák. V poslednom čase mu prácu sťažovali práve zranenia viacerých hráčok, momentálne sú však už všetky späť v tréningovom procese.

Prehra 55:68 v prvom zápase na palubovke Delty bola pre Cassoviu vzhľadom na značne odlišnú silu kádrov prijateľná. Trinásť bodov basketbale nie je až tak veľa, takže favorit si v odvete bude musieť dávať pozor. "Nebude to jednoduché. Cassovia bude mať výhodu domácej palubovky, takže duel berieme vážne a súperky nepodceňujeme. Dúfam, že zahráme oveľa lepšie ako v prvom súboji, v ktorom sme podali najslabší výkon počas celej prípravy na ligu. Neviem, či hráčky Cassoviu podcenili, alebo v čom bol problém, ale začiali sme veľmi zle najmä v obrane a v prvej štvrtine sme dostali veľa bodov. Teraz budeme musieť začať stretnutie podstatne zodpovednejšie," dodal J. Krajňák.

V druhom semifinále Slovenského pohára nastúpi taktiež dnes druholigový Sabinov proti UMB Banská Bystrica. Toto semifinále sa hrá iba na jeden zápas.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.