Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Delta nevyhrala ani v Poznani, no štvrtú priečku uhájila

Sportnet|Publikované 19. dec 2002 o 23:00

Košice - Basketbalistky Delta V.O.D.S. Košice prehrali vo svojom stredajšom poslednom vystúpení v Európskom pohári FIBA na palubovke poľského Quay

Posir Poznaň 80:86, v konečnej tabuľke A-skupiny skončili na štvrtom mieste a do ďalšej fázy nepostúpili.

Košičanky mali v Poznani šancu na prvé víťazstvo na palubovke súperiek v súťaži. Stretnutie mali rozohrané dobre, ešte po polčase viedli o dva body 45:43. Tretiu štvrtinu však poľský tím vyhral o sedem bodov a v záverečnej desaťminútovke už svoj náskok udržal. Bodovo sa tak dotiahol na Deltu, ale v konečnom účtovaní ju nepredstihol, keďže v súčte vzájomných zápasov bol na tom horšie ako Košičanky.

V druhom stredajšom dueli vyhralo v priamom súboji o druhé postupové miesto zo skupiny ukrajinské Záporožie nad maďarským Szolnokom 60:53. Keďže v prvom vzájomnom stretnutí týchto družstiev prehrali Ukrajinky len o päť bodov, tešili sa pri rovnosti bodov z postupu ony.

Ďalší výsledok A-skupiny: Kozačka Záporožie - MÁV Coop Szolnok 60:53 (18:16, 34:36, 46:45).

Konečná tabuľka A-skupiny

1. Dinamo862645:59314

2. Záporožie853556:50113

3. Szolnok853532:51213

4. Delta V.O.D.S.826498:55410

5. Poznaň826564:63510

Pozn.: Do ďalšej fázy súťaže postúpili ruské Dinamo Moskva a ukrajinské Záporožie.

Stredajší výsledok B-skupiny Euroligy žien: Famila Schio - SCP Ružomberok 67:93 (32:56), najviac bodov SCP: Pavlíčková 26, Číkošová 16, Michulková a