Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Delta má k zisku Slovenského pohára bližšie ako UMB

Sportnet|Publikované 15. okt 2002 o 22:00

Košice - Tri ciele si dalo vedenie basketbalového klubu Delta V.O.D.S. Košice pred touto sezónou - v lige hrať o medaily, v Európskom pohári FIBA

podávať čo najlepšie výkony a vyhrať Slovenský pohár. Posledný z týchto cieľov majú hráčky Delty na dosah, o tom, či sa budú zo zisku trofeje radovať, sa rozhodne už dnes večer. Od 18. hodiny je totiž v košickej starej športovej hale na programe odvetný zápas finále Slovenského pohára, v ktorom domáce nastúpia proti UMB Banská Bystrica. Košičanky nastúpia do odvety so štvrobodovým náskokom, pod Urpínom totiž v prvom zápase vyhrali 69:65.

Východniarky majú teda partiu dobre rozohranú a šanca na zisk pohára je veľká. Štyri body však v basketbale nie sú veľa a banskobystrické UMB rozhododne nepatrí k ľahkým protivníkom. "Iste, štyri body v pohári neznamenajú veľa. Najmä keď vieme, že výkonnosť UMB je vysoká a ich hráčky majú dobrú kvalitu. Víťazstvo v prvom zápase a získaný náskok sú dôležité skôr z psychického hľadiska," potvrdil športový riaditeľ a asistent trénera Delty Marián Matyáš (na snímke v strede). V Bystrici to bol veľmi dramatický zápas, delťáčky zvládli koncovku lepšie ako domáce. "UMB uhrali v lige solídny výsledok napríklad aj s Ružomberkom. Určite teda prídu do Košíc s úmyslom vyhrať a získať pohár. V prvom zápase sme ich porazili, hoci úvod zápasu nám príliš nevyšiel. Po zlikvidovaní ich náskoku sme však neustále viedli, hrali sme aktívne a dobre v obrannej činnosti a presadzovali sme sa kombinačnou hrou v útoku. Mali sme ich dobre prečítaných a vedeli sme, čo na nich platí."

Delta v tejto sezóne disponuje na slovenské pomery kvalitným kádrom, takže ak dodržia taktické pokyny, v ich silách určite je, aby získali Slovenský pohár pre Košice. "Áno, ale musíme brať do úvahy, že každý zápas je iný a v každom platia iné pravidlá. Základom však vždy je, aby družstvo vychádzalo z nacvičených vecí v obrane i v útoku. To budeme presadzovať i dnes." Slová Mariána Matyáša, že každý zápas je iný najlepšie dokumentuje prekvapujúca sobotňajšia ligová prehra Delty v Poprade. Po dobrom vstupe do ligy a cennom víťazstve v Európskom pohári FIBA nad silnou Kozačkou Záporožie, sa očakával od družstva plný zásah i na palubovke nováčika. "Som presvedčený, že prehra v Poprade bola výsledkom nesprávnej koncentrácie a prístupu hráčok z zápasu. Hráčky na to boli upozorňované, ale nesplnili to a prejavilo sa to na výsledku."

Fakty z 1. finálového zápasu (28. 9. 2002): UMB Banská Bystrica - Delta V.O.D.S. Košice 65:69 (17:21, 31:38, 51:56). UMB: Kameníková 21, L. Libičová 11, Belanská 9, Gáborová 4, Švárová 2 (Hricková 14, Danihlíková 2, Uhríková 2). Delta: I. Jalčová 14, Nagyová 13, V. Libičová 12, Šodová 12, Škvareková 7 (Lešková 6, Garčárová 5).

Autor: Sportnet

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.