Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Delovka od modrej sa ujala, zápisné ho neminie ani v ďalšom pôsobisku

Sportnet|Publikované 1. dec 2003 o 23:00

Litvínov - Svoju gólovú porciu z predošlého pôsobiska vyrovnal v nedeľňajšom kole českej najvyššej hokejovej súťaže Ivan Droppa (na snímke úplne

vpravo). V zápase proti Karlovým Varom vypálil puk od modrej čiary a ten prekĺzol škáročkou medzi betónmi hosťujúceho brankára. "Škoda, že môj zásah nestačil na plný bodový zisk v riadnom hracom čase. Vyhrali sme totiž až po predĺžení, ale i tak to bol výborný pocit," poznamenal skúsený legionár a bývalý hráč Košíc, ktorý sa po prvý raz strelecky uviedol odvtedy, ako odišiel pred pár týždňami na hosťovanie zo Slavie Praha. Ozaj a ako zobral tento fakt? "Vedel som, že po príchode Kadleca z Floridy sa nejaké zmeny na súpiske udejú. Tí, čo boli v kádri aj uplynulý ročník, mali prednosť, chodili častejšie na ľad. Bolo mi jasné, že to budem ja, koho "požičajú" do konca sezóny chemikom."

Ivan zmenu dresu zobral normálne, bez emócií, priznal, že to bolo v danej situácii preňho aj lepšie. Súhlasil s názorom generálneho manažéra a trénera obhajcu titulu Vladimíra Růžičku, ktorý chce dať väčší priestor vlastným odchovancom. "Vôbec som sa nezaťažoval, prečo voľba padla na mňa, taký je život, treba sa prispôsobiť." V Litvínove našiel slovenský hokejista iný káder. "Stále sme ako na hojdačke, dva razy vyhráme, tri razy prehráme, potom zase bodujeme. Stále sa nám nedarí zosúladiť výkony s výsledkami v dlhšom časovom úseku, ako to ukázal napríklad Liberec či Slavia. Tieto celky sa dostali do laufu, v piatich či siedmich vystúpeniach nenašli premožiteľa. My to ale nateraz nedokážeme." S postavením a 9. priečkou nie je vo vedení klubu spokojnosť, lebo predpoklady pred sezónou hovorili o figurovaní na pozíciách v prvej osmičke, ktorá ide do play off. "Kolektívu chýba šťastie i skúsenosti, aby sa vedel zorientovať v kľúčových momentoch. Nič ale nie je stratené, lebo odstupy nie sú veľké. Ak sa podarí menšia šnúra, postavenie sa iste zmení. Nikto s výnimkou Pardubíc a azda Zlína si nemôže byť istý svojím flekom. Veď i Sparte to príliš nejde." Ivan sa zasmial pri otázke, či sa teší na osobné súboje so sparťanom Ľubošom Bartečkom dvanásteho decembra, keď sa títo rivali stretnú. "Samozrejme, veď sme sa aj dlho nevideli a bude o čom pohovoriť. Verím, že vyhráme a nadviažeme na predošlý úspech s týmto rivalom." Obaja sa poznajú veľmi dobre z majstrovstiev sveta v Petrohrade 2000. Kým rodák z Kežmarku po príchode do stovežatej sa zranil, odchovanec Liptova je na tom lepšie a klopká na drevo, aby to tak vydržalo.

V Litvínove si Ivan zvykol rýchle, dobre mu padlo, že si ho tam vybrali. "Keby si ma nevyhliadli, musel by som bojovať o priestor. Takto som si zvykol raz-dva. Hráme trochu inak ako v Slavii, ale už som si to osvojil. Bráni sa tu osobne, nie zónovo ako slavisti. Teda je to ten systém, na aký som bol zvyknutý z nemeckej DEL." Slovenský bek chodieva na presilovky i oslabenia, váži si dôveru a rád by si obnovil hernú pohodu. To, či by sa prípadne vrátil predčasne do Prahy, považuje za teoretickú kľučku. "Muselo by sa stať niečo nepredvídané, aby sa tento transfer realizoval. Keby vypadli viacerí obrancovia, potom by ma azda stiahli. Nezamýšľal som sa však nad tým, čo by to pre mňa prípadne znamenalo, lebo je to neaktuálne," zakončil rozprávanie Ivan Droppa.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.