Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Delej podal oficiálnu prihlášku do volieb na prezidenta SOV

Branislav Delej chce byť prezidentom SOV. (Autor: TASR)
TASR|Publikované 24. okt 2016 o 11:11

Dlhoročný šéflekár SOV sa označuje za nezávislého kandidáta.

BRATISLAVA. Branislav Delej podal v pondelok oficiálnu prihlášku do volieb na nového prezidenta Slovenského olympijského výboru (SOV).

Tie sa majú uskutočniť 26. novembra 2016.

Chcem veriť, že minulotýždňová návšteva z Kriminálneho úradu finančnej správy, ktorá prišla vykonávať kontrolu do kliniky, kde som konateľom, nemá súvis s mojou ohlásenou kandidatúrou.


Branislav Delej, kandidát na prezidenta SOV

Dlhoročný šéflekár SOV už skôr avizoval základné priority, na ktoré sa chce po prípadnom zvolení zamerať. K jeho hlavným cieľom patrí prebudovanie SOV na prirodzeného lídra športu na Slovensku so zodpovedajúcou autoritou, možnosťami, ale aj zodpovednosťou.

SOV by malo byť podľa neho partnerom štátnych orgánov pri tvorbe legislatívy upravujúcej podmienky športu v SR a plniť aj úlohu strešnej organizácie slovenského športu.

Delej chce posilniť úlohu výkonného výboru na úkor pozície prezidenta a generálneho sekretára, ako i zvýšiť dôraz na odbornosť a profesionalitu pracovníkov pracujúcich pre SOV.

Jednou z hlavných úloh olympijského hnutia sa má podľa neho stať aj podpora záujmu mladých ľudí o šport a vytváranie aktivít na jeho rozvoj.

Tomu má pomôcť nová koncepcia spolupráce so športovými zväzmi, klubmi a športovcami, ako aj podpora vzdelávania športových odborníkov, učiteľov, trénerov či telovýchovných lekárov a fyzioterapeutov.

Branislav Delej podal oficiálnu prihlášku na prezidenta SOV. (Autor: SITA)

V neposlednom rade je v rámci olympijského hnutia na Slovensku potrebné podľa Deleja sprehľadniť riadenie, kontrolu a fungovanie finančných tokov.

"Musíme maximalizovať príjmy z marketingových práv plynúcich z olympijskej symboliky a loga a využiť ich na podporu spoločných projektov s jednotlivými športovými zväzmi," uviedol Delej v tlačovej správe.

Ďalej zdôraznil, že kluby, organizácie a športové spolky si zaslúžia väčšiu podporu pri vytváraní podmienok a starostlivosti o profesionálnych, ale aj o amatérskych športovcov a športujúcu mládež. Kompletný program plánuje predstaviť po schválení kandidatúr výkonným výborom SOV.

Branislav Delej (vľavo) gratuluje strelcovi Erikovi Vargovi počas vlaňajších Európskych hier v Baku. (Autor: TASR)

Predseda Komisie športovej medicíny a športových vied SOV a člen Výkonného výboru SOV avizoval úmysel vystriedať vo funkcii Františka Chmelára už na brífingu 3. októbra. "Som pripravený uchádzať sa o pozíciu prezidenta SOV a v duchu fair play si zmerať sily s ostatnými kandidátmi," deklaroval.

"Chcem preto veriť, že minulotýždňová návšteva z Kriminálneho úradu finančnej správy, ktorá prišla vykonávať kontrolu do kliniky, kde som konateľom, nemá súvis s mojou ohlásenou kandidatúrou," dodal.

Delej sa označuje za nezávislého kandidáta, ktorý nebude nikoho protežovať, keďže nie je zainteresovaný v žiadnom športovom zväze.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.