Pondelok, 29. novembra, 2021Meniny má Vratko

Del Potro po triumfe nad Gasquetom: Stále ma máta krádež

Juan Martin Del Potro prichádza na zápas. (Autor: SITA/AP)
TASR|5. nov 2013 o 10:49

Dúfam, že sa s pápežom Františkom ešte niekedy osobne stretnem, no ruženec mi už nikto nevráti, povedal.

LONDÝN. Argentínsky tenista Juan Martin del Potro v úvodnom zápase na Turnaji majstrov v Londýne proti Francúzovi Richardovi Gasquetovi potvrdil úlohu favorita, na víťazstvo sa však poriadne nadrel.

Šampión US Open z roku 2009 priznal, že ho stále máta nepríjemná sobotňajšia udalosť z Paríža. Del Potro sa stal na stanici Garde du Nord obeťou krádeže.

Keď sa snažil vyhovieť prosbe o autogram, ukradli mu tašku, v ktorej mal cestovný pas, peňaženku, osobné veci a ruženec pokrstený pápežom Františkom.

"Je ťažké užívať si naplno fantastický turnaj v Londýne po tom, čo sa mi v sobotu stalo v Paríži. Na začiatku zápasu s Gasquetom som nedokázal myslieť pozitívne a stopercentne sa koncentrovať. Milujem tenis a svoju prácu vykonávam s láskou, no niekto ukradol časť môjho života. Odcudzil veci, ktoré pre mňa veľa znamenali, vrátane ruženca. Dúfam, že sa s pápežom Františkom ešte niekedy osobne stretnem, no ruženec mi už nikto nevráti," povedal del Potro pre oficiálnu stránku ATP po triumfe 6:7 (4), 6:3, 7:5 nad Gasquetom.

Súvisiace články