Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

Del Piero sa cíti rovnako dôležitý ako Totti, nesúhlasí s Trapattonim

TASR|10. jún 2004 o 12:00

Lisabon 10. júna (TASR) - Taliansky futbalový reprezentant Alessandro Del Piero si myslí, že je rovnako kvalitný a pre mužstvo rovnako dôležitý ako spoluhráč ...

Lisabon 10. júna (TASR) - Taliansky futbalový reprezentant Alessandro Del Piero si myslí, že je rovnako kvalitný a pre mužstvo rovnako dôležitý ako spoluhráč Francesco Totti. Reagoval tak na vyhlásenie trénera "squadry azzury" Giovanniho Trapattoniho, podľa ktorého je jasnou hviezdou spomedzi jeho zverencov práve Totti.

"Zaslúži si naozaj uznanie aj pochvalu, určite hrá dôležitú úlohu. Podľa mňa však v ničom za ním nezaostávam. V každom prípade Totti je Totti a ja som Del Piero. A napokon mi to možno na európskom šampionáte pomôže, ak nebude psychická ťarcha na mojich pleciach," vyhlásil útočník Juventusu Turín Del Piero. Trapattoni po príchode do dejiska EURO 2004 viackrát chválil ofenzívneho stredopoliara z AS Rím a v stredu na jeho adresu poznamenal: "Naše mužstvo stojí na Tottim, a preto má na ihrisku absolútnu voľnosť. Pre zvyšok mužstva určím taktiku, pre neho nie. Bolo by to podobné, ako keby ste chceli zviazať ruky Picassovi."

Konfliktný vzťah Del Piera s Trapattonim panoval už počas MS 2002, keď skúsený tréner nechal hviezdu Juventusu viackrát na lavičke náhradníkov. A Francesco Totti začal Del Pierovi konkurovať na EURO 2000 a následne mu zobral dres s číslom 10. Del Piero nosí momentálne v reprezentácii číslo 7.

Súvisiace články