Pondelok, 25. októbra, 2021Meniny má Aurel

Definitíva o Hašekovej budúcnosti v NHL bude známa v utorok

TASR|8. júl 2003 o 10:16

Detroit 8. júla (TASR) - Hokejový klub NHL Detroit Red Wings na utorňajšej tlačovej konferencii podľa všeobecného očakávania oznámi návrat českého gólmana ...

Detroit 8. júla (TASR) - Hokejový klub NHL Detroit Red Wings na utorňajšej tlačovej konferencii podľa všeobecného očakávania oznámi návrat českého gólmana Dominika Hašeka do ligy. "Dominátor" už v priebehu víkendu kontaktoval vedenie červených krídel a oznámil mu svoje definitívne rozhodnutie.

Hašekov agent Rich Winter sa nechcel pred zvolanou konferenciou k ničomu vyjadrovať. V prípade, že sa obe zainteresované strany dohodnú, Hašek za rok zarobí 8 miliónov dolárov. Ak sa 38-ročný Čech vráti do kolotoča NHL, čo je viac ako pravdepodobné, vedenie Red Wings bude musieť vymyslieť, čo spraví s brankárom Curtisom Josephom. Joseph vlani podpísal s Detroitom trojročnú zmluvu v hodnote 24 miliónov dolárov s klauzulou, že ho klub nemôže predať. Jeho agent Don Meehan však odmietol povedať, či poskytne nejakým ústupkom manévrovací priestor aj vedeniu klubu z "mesta motorov".

Súvisiace články