Štvrtok, 17. júna, 2021Meniny má Adolf

Deco: O všetkom rozhodne tréner

Sportnet|15. jún 2004 o 00:00

Portugalskí futbalisti vytrvalo popierajú informácie o údajných náznakoch nepriateľstva a nevraživosti voči naturalizovanému Brazílčanovi Decovi a náladu v tíme, ktorý prehral v otváracom zápase šampionátu proti podceňovanému Grécku 1:2, považujú naďalej


Dvadsaťtriročný Brazílčan Anderson Deco Souza, ktorý reprezentuje Portugalsko. FOTO - TASR/APza výbornú.

"Atmosféra v mužstve je vynikajúca. V tíme sme všetci veľkými priateľmi," reagoval útočník Helder Postiga na otázky novinárov, či sa rodený Brazílčan necíti znevýhodňovaný v konkurencii takých hviezd, akými sú Figo či Rui Costa.

O rozbúrenie hladiny sa pričinili najmä minuloročné výroky stredopoliara Luísa Figa, ktorý otvorene kritizoval ideu, aby v zahraničí narodení futbalisti reprezentovali Portugalsko. Podľa hviezdy Realu Madrid sa títo "prisťahovalci" môžu "naučiť hymnu, ale necítia ju vo svojom srdci".

"Figo môže povedať, čo sa mu zapáči. Sme v slobodnej krajine a každý má právo vyjadriť svoju mienku," komentoval Deco. "Ja rešpektujem jeho slová, ale aj mám svoj vlastný názor a to je, že konečné slovo bude mať aj tak iba tréner. Scolari je jediný, kto rozhodne, kto z nás bude hrať," dodal rodák zo Sao Bernardo do Campo, mestečka asi 35 kilometrov od najväčšieho juhoamerického mesta Sao Paulo.

Územčistý stredopoliar, ktorý sa najmä svojím prehľadom v hre a na milimeter presnými pasmi za chrbty súperových obrancov výrazne pričinil o tohtoročný triumf FC Porta v Lige majstrov, sa v dueli proti Grécku dostal na ihrisko až v druhom polčase. V základnej zostave dostal prednosť krídelník Simao Sabrosa i rozohrávač Manuel Rui Costa, ktorý v tejto sezóne neraz vyhrieval v milánskom AC iba lavičku náhradníkov. (tasr)

Súvisiace články

Tipuj bez rizika až za 20 €
Viac
Kurzy prináša
15:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Ukrajina vs. Severné Macedónsko
18:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Dánsko vs. Belgicko
21:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Holandsko vs. Rakúsko
Kurzy prináša