Piatok, 26. február, 2021Meniny má Viktor

DEBUTANT - Kallom spočiatku lomcovala nervozita, asistencie ako bunusy

Sportnet|Publikované 13. dec 2005 o 00:00

Košice V extralige sa bude o body bojovať najbližšie až o týždeň. V najvyššej súťaži je po 35.kole reprezentačná prestávka. Košičania sa pred ňou

porátali so Zvolenom, zdolali ho 4:1. Nedeľňajšie stretnutie malo náboj, množstvo vylúčených. Východniari ho zvládli dobre. Hoci po necelej minúte prehrávali 0:1, no na viac sa hostia nezmohli. V bránke HC sa zaskvel Ján Laco, obrana bola neporovnateľne spoľahlivejšia ako proti Martinu. A to sa na ľade objavovala len štvorica Kledrowetz, Varga, Podhradský, Kall. Kvarteto Horáček, Frühauf, Bodnár a Topoli odstavili zranenia. Štyria mušketieri v modro bielom si nemali čas vydýchnuť. Pritom pre odchovanca Košíc Stanislava Kalla to bol len druhý štart v extralige. Stretnutia v Poprade a v Mikuláši presedel na lavičke, premiéru si odkrútil v piatok v Skalici, no a domáci krst so Zvolenom. Po ňom sme sa debutanta, ktorý hrával tretiu švédsku ligu v HC Asplöven, opýtali:

Stano, boli ste pred súbojom so Zvolenom nervózny?

"Strašne. Nervozita so mnou lomcovala, potreboval som päť minút, aby som sa dostal do normálu. Potom už ani nebol čas myslieť na pocity, lebo sa točili len dve obranné dvojice, takže striedania boli na to, aby sme vydýchali a išli do toho zase."

Gól ste inkasovali už v 41. sekunde. Beriete ho na seba?

"Takéto okamihy sebavedomie nedvíhajú, no možno to bolo dobré na to, aby som sa prebral, lebo potom sa to už neopakovalo. Pri tej situácii mal Peťo Podhradský svojho hráča, ja som šiel za pukom, vyhadzoval som ho bekhendom, bola to školácka chyba. Našťastie v tom zápase posledná."

Aj vám tréner Selvek niečo vyčítal?

"Hneď po tom na striedačke. Ale povedal to len raz, už sa k tomu nevracal. Samého ma veľmi mrzelo, čo sa stalo."

No nezdalo sa, že by vám zvolenský gól uškodil. Práve naopak, ako keby mužstvo správne nakopol...

"Súper k nemu prišiel ako slepá kura k zrnu, bol to náhodný gól. Už v prvej tretine sme na tom boli lepšie korčuliarsky a aj strelecky aktívnejší. Vedeli sme, že zvolenská obrana má ťažkosti akonáhle sa hrá rýchlejšie. Dostávali sme ju pod tlak, prišli súperove vylúčenia, naše presilovky a z nich sme vyťažili góly."

Od 18. Minúty ste viedli 3:1. V ďalšom priebehu ste stav kontrolovali celkom s prehľadom...

"Predovšetkým sme sa snažili nepúšťať Zvolen do vyložených príležitostí. Stopercentne sme sa koncentrovali na defenzívu, lebo tento súper dokáže zápas otočiť v krátkom čase."

Mali ste toho plné zuby, keďže ste sa v obrane točili len štyria?

"Dalo sa to vydržať. Jeden zápas sa dá zvládnuť, iné by bolo hrať takto stále."

Už ste v minulosti boli takto vyťažený?

"Vo Švédsku v poslednej sezóne. Zranili sa nám štyria beci, tak sme ostali traja a v obrane zaskakoval aj jeden útočník. Takto sem potom dohrali sezónu."

Ale v prvej švédskej divízii sa zrejme hrá v inom tempe....

"Ani by som to tak jednoznačne netvrdil. Korčuliari sú tam dobrí. Či už Švédi, ale je tam veľmi veľa Fínov. Niektoré zápasy sa dajú porovnať s našou extraligou."

V Skalici aj proti Zvolenu ste si pripísali po jednej gólovej asistencii. Celkom sľubný štart...

"To som ani nečakal. Pre mňa bolo prioritou hrať zodpovedne v zadu, na útok som veľmi nemyslel. Hlavne som nechcel nachytať mínusové body, takže tie dve asistencie beriem ako bonus, čo poteší."

Reprezentačnú prestávku prečkáte na štvrtom mieste. Ešte aspoň malý posun vpred a už by mohlo byť veselšie...

"To viete, že by sme chceli ísť vyššie. Urobíme všetko pre to, aby sme boli do konca roka na treťom stupienku. Po prestávke hráme v Trenčíne, bude to dôležitý zápas. Máme na to, partia do ktorej som prišiel je veľmi dobrá, aj nálada."

Súvisiace články