Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Debut ako hrom, prsty mal v dvoch góloch, ešte však cíti rezervy, zostáva verný ofenzíve, ale sa krotí

Sportnet|Publikované 3. sep 2002 o 22:00

Staré Město - Po tom, čo pobehal kus Európy, aby si našiel nového chlebodarcu, zakotvil naostatok Tomáš Gerich (na snímke) v Synote Staré Město.

Rozšíril tak rady legionárov zo Slovenska a stal sa novým spoluhráčom Mareka Semana, tiež bývalého futbalistu Tatrana Prešov. Tomáš absolvoval svoj debut za riekou Moravou uplynulý víkend v stretnutí 6. kola proti Českým Budějoviciam. Nielen o tom sme sa však s ním zhovárali.

České médiá vás chválili, rovnako tak tréner Milan Bokša. Ocitli ste sa aj v zostave kola. Odborníci vyzdvihli hlavne to, že ste mali prsty v dvoch góloch Synotu. Najprv ste v 34. minúte po rohu našli Palinka, ten posunul na Polácha, ktorý prekonal brankára Semana. O štyri minúty neskôr prihrávali loptu Malárovi, ktorý hlavičkou stanovil konečný výsledok súboja. Mali ste dobrý pocit po stretnutí?

"Nie som úplne spokojný, nebolo to ani dobré ani zlé. Som schopný zahrať aj lepšie. V defenzíve sa vyskytli nejaké okienka. Na hodnotenie je však tréner, ale vnútorne som pociťoval nejaké resty."

Do hry v drese Starého Města ste zasiahli až teraz, prečo nie už predtým?

"Moje papiere boli vybavené až dve hodiny pred zápasom na Sparte, teda v čase, keď už zostava bola hotová. Na rad som prišiel preto neskôr."

Aký dojem ste si odniesli z úrovne českej najvyššej súťaže?

"Ťažko súdiť na základe prvého odohraného stretnutia. Nejaký markantný rozdiel som si nevšimol, možno ale bola hra o čosi rýchlejšia."

Predtým, keď ste účinkovali v Interi, na Pasienkoch bola zakaždým mĺkva kulisa. Momentálne ste však vystavený konfrontácii s inou atmosférou.

"V Starom Měste je maličký štadión, kam vojde iba pár tisíc divákov. Teraz prišlo viac než dvetisíc fanúšikov, vyzeralo to skoro plné, atmosféra bola určite lepšia než v Bratislave."

Nastúpili ste na poste ľavého obrancu, bude to váš štandardný flek alebo kormidelník ráta aj s vaším postupným preradením do stredovej formácie?

"Synot ma kupoval ako ľavého beka a na tomto poste by som rád hral čo najviac. Nepredpokladám, že sa presuniem do zálohy."

Predtým ste koketovali s gréckym Arisom Solún, kde to vyzeralo veľmi nádejne. Rovnako tak ste sa uchádzali o miesto v maďarskom tíme Šopron a v tureckom Adanaspore. Aj skúšku na Morave ste brali dosť s rezervou. Neverili ste, že zostanete?

"Nikdy sa nedá dopredu odhadnúť, či hráč zapadne do koncepcie a naplní očakávanie. Naťahovali sme sa trochu o podmienkach. Nakoniec sme urobili obe strany kompromis. Dĺžka kontraktu sa zrodila tiež po debate. Ja som si predstavoval, že tam odídem iba na jednu sezónu, potom som trochu okresal svoj názor."

Nastúpil v stretnutí aj Marek Seman?

"Nie, hral som iba ja."

V tíme Juhočechov sa predstavili všetci Slováci - Pončák, Konečný, Chlebec, Miro Seman. Aký dojem na vás urobili?

"Nestačil som si ich tak podrobne všímať. Zameral som sa na svoj výkon. Stačil som sa porozprávať pred meraním síl i po ňom akurát s Mirom Semanom aj s Pončákom."

Marek Seman naznačil, že si zvyká na iný herný štýl založený na presingu. Osvojili ste si ho už?

"V určitých fázach sme sa o to pokúšali, ale nie zakaždým."

Akú známu vám dali českí novinári?

"V denníku Sport tuším sedmičku."

Na Slovensku ste boli známy svojimi ofenzívnymi sklonmi. Zostanete tomu verný naďalej?

"Mám za úlohu podporovať útočné snaženie, ale nemal som úplnú voľnosť v tejto taktike. Musím ešte zapadnúť do kolektívu. Treba spoznať lepšie spoluhráčov, čo odhadujem na dva-tri týždne. Verím však, že to bude v mojom prejave stále lepšie."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.