Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Debakel sa zrodil po dramatických koncovkách

Sportnet|Publikované 19. nov 2008 o 23:00

Dva rôzne výsledky dosiahli v uplynulých vystúpeniach stolní tenisti Lokomotívy Košice v rámci extraligy. Najprv zaknihovali debakel za zelenými

stolmi Čadce (domáci patria k špičke tohto ročníka) 0:10, potom dominovali v Žiline 8:5.

KOŠICE. Hoci prehra na Kysuciach je na prvý pohľad zdrvujúca, predsa priebeh merania síl bol oveľa vyrovnanejší.

Mladí sa zakaľujú

Naši nastúpili v zostave Figeľ, Papcun, Till (potom ho vystriedal Poľa) a Drábik. Vo štvorhrách hrali dvojice Poľa-Drábik, Till-Papcun. "V piatich dueloch sme podľahli len tesne 2:3 na sety, takže koncovka bola v rukách súpera. Pramení to aj z toho, že máme mladý kolektív, ktorý sa potrebuje zakaliť v náročných dueloch," riekol hrajúci tréner Peter Poľa. Rozhodujúci krôčik vždy teda urobili domáci, pričom smole sa nevyhol ani Poľa, ktorý viedol nad Petrášom, čo patrí do prvej desiatky slovenského rebríčka, v piatom sete 5:1, ale predsa prehral. Napriek výprasku východniari boli odhodlaní zabojovať na druhý deň v Žiline. To im aj vyšlo, hoci dlho sa oba kolektívy ťahali o každý bod. Po štvorhrách bol stav 1:1, vzápätí naši tri razy prehrávali 1:2, 2:3 a 3:4, ale zakaždým vyrovnali. Ujali sa i vedenia 5:4, ale hostitelia zase vyrovnali. Od stavu 5:5 ale tri razy dominovali železničiari a stanovili konečný výsledok na 8:5. Košičania zaznamenali druhé víťazstvo v aktuálnych zápoleniach. "Papcun bol najväčším smoliarom, tri razy prehral 2:3, no vo štvrtom vystúpení rovnakým pomerom setov dominoval a psychicky sa pozbieral," komentoval počínanie si zverencov a spoluhráčov P. Poľa, ktorý tentoraz prepustil postupne miesto Tillovi. "Necítil som sa nejako vo svojej koži, preto som urobil túto zmenu." Najlepšie sa podľa neho zvŕtali Figeľ a Drábik.

Privítajú suseda

Kouč naznačil, že omladina sa od zápasu k zápasu zlepšuje a je dobrým krokom, že v najvyššej domácej súťaži dostala príležitosť. Momentálne Košičania sú na 7. priečke, ale šiesta B. Štiavnica má rovnaký počet bodov. Najbližšie práve Lokomotíva hostí v piatok 28. novembra B. Štiavnicu a v nedeľu potom do Košíc zavítajú Topoľčany. "Veľmi sa tešíme na domácu premiéru v tejto sezóne, lebo dosiaľ sme hrali len vonku," poznamenal Poľa. Trošku nelogický žreb prisúdil východniarom väčšinou pozíciu hostí, aj v poslednom tohtoročnom dvojkole v decembri vycestujú zase von do Bratislavy. V odvete ale budú mať častejšie výhodu vlastného prostredia. Samozrejme, borci by si radi vylepšili postavenie a spoliehajú sa na zápasy doma. Okrem extraligy nádejní hráči absolvujú aj rôzne podujatia. Na kontrolnom turnaji adeptov mládežníckej reprezentácie dominoval Figeľ v konkurencii ôsmich hráčov, Till skončil štvrtý. Práve prví štyria by mali reprezentovať na MEJ v Prahe, takže naši majú ohromnú šancu. Dobrá správa pre fanúšikov je aj to, že 22. februára by mal byť priamy prenos z duelu Lokomotíva Žilina na STV 3.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.