Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

De Oliveira považuje Taliansko za svoj druhý domov

Sportnet|Publikované 12. dec 2003 o 23:00

Košice - Nie je možné prehliadnuť ju v žiadnom zápase. Obrovitá dvojmetrová Brazílčanka Alessandra De Oliveira však nepúta pozornosť len svojou

výškou, ale bezpochyby aj basketbalovou kvalitou. Reprezentantka krajiny futbalu a samby, majsterka sveta z roku 1994, medailistka z olympijských hier, siedma najlepšia strelkyňa posledných MS v roku 2002. Jedna z hviezd európskych paluboviek so skúsenosťami z WNBA, kde počas štvorročného pôsobenia obliekla dresy Washingtonu, New Yorku i Seattlu, zavítala vo štvrtok na košickú palubovku vo farbách Italsfoftu Reyer Benátky. Košičanky dobre vedeli, že z jej túk hrozí veľké nebezpečenstvo, snažili sa brániť ju, ako sa len dalo, ale, hrajte proti dvojmetrovej obryni... Tréner Karnay sa pred stretnutím vyjadril, že slabšou stránkou tejto skvelej hráčky je jej chvíľková psychická labilnosť. Delťáčky sa pokúšali brknúť aj na túto strunu, pod košom jej nič nedarovali, všemožne ju otĺkali, ale Alessandra oplácala rovnakou mincou a z miery sa tentoraz vyviesť nenechala. Najmä prvý polčas patril jej, nastrieľala v ňom 14 bodov, a tak si vzápätí mohla ísť spokojne na chvíľku odpočinúť. Po návrate na palubovku pridala ďalších osem bodov k tomu pripočítajme deväť doskokov a aj tomu, kto zápas nevidel, musí byť hneď jasné, že o víťazstvo Benátok sa zaslúžila mierou vrchovatou.

"Bol to dôležitý zápas. Myslím si, že Košice majú dobrý tím s veľkými talentmi," vyjadrila sa pre náš denník po skončení duelu Alessandra De Oliveira. "Aj z výkonu mám o to lepší pocit, nemyslím to však individuálne, ale skôr z pohľadu, že naše družstvo zvíťazilo." Skúsená 30-ročná pivotka priznala, že ku peknému basketbalovému predstavenie prispela svojim výkonom aj domáca Delta. "Je to naozaj kvalitné družstvo. Slovenská basketbalová škola je dobrá, hrala som proti Košičankám, keď som ešte pôsobila v Ružomberku. Myslím si, že ak budú takto pokračovať, môžu byť skutočne dobrým a ešte silnejším tímom aj v európskom merítku." V Ružomberku Alessandra pôsobila pred dvoma rokmi, takže účinkovanie pod slovenskými košmi má ešte v živej pamäti. Košickú palubovku teda vo štvrtok neokúsila prvýkrát, ako sa cítila pri svojom návrate na Slovensko, hoci tentoraz v odlišnej pozícii? "Sú to pekné pocity, pretože počas pôsobenia na Slovensku som zažila výborné chvíle. Okolie bolo ku mne skutočne priateľské, takže je pre mňa pekné vrátiť sa do krajiny, v ktorej som predtým pôsobila." Momentálne Alessandra ujedá legionársky chlebíček v talianskych Benátkach. A zdá sa, že jej chutí dobre. "V Benátkach sa cítim naozaj dobre. Mám Taliansko veľmi rada, je to pre mňa ako druhý domov," so širokým úsmevom na perách sa s nami rozlúčila hviezdna basketbalistka.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.