Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

DC: Slováci tretí nasadení, poznajú možných súperov

SITA|Publikované 10. apr 2007 o 14:08

LONDÝN 10. apríla (SITA) - Slovensko bude pri stredajšom žrebe v londýnskej centrále Medzinárodnej tenisovej federácie ITF (o 12.00 h SELČ) v rámci zrodu dvojíc pre jesenné zápasy o účasť vo svetovej ...

LONDÝN 10. apríla (SITA) - Slovensko bude pri stredajšom žrebe v londýnskej centrále Medzinárodnej tenisovej federácie ITF (o 12.00 h SELČ) v rámci zrodu dvojíc pre jesenné zápasy o účasť vo svetovej skupine Davisovho pohára 2008 tenisových mužských reprezentačných družstiev tretie nasadené. Počet možných súperov výberu kapitána Miloslava Mečířa sa zredukoval z pätnástich na osem. Túto osmičku abecedne tvoria Brazília, Izrael, Japonsko, Kórejská republika, Peru, Srbsko, Švajčiarsko a Veľká Británia. Podľa pravidiel súťaže o "šalátovú misu" má výhodu domáceho prostredia a voľby povrchu tá krajina, ktorá pri predchádzajúcom vzájomnom súboji hrala na pôde súpera. Pri premiérovom dueli rozhoduje o dejisku žreb. Znamená to, že SR by s Brazíliou a Srbskom hrala doma, prípadné duely proti Izraelu a Veľkej Británii by sa uskutočnili na pôde súpera a o dejisku zápasov s Japonskom, Kórejskou republikou, Peru a Švajčiarskom by rozhodol žreb. Baráž sa bude hrať 21. - 23. septembra 2007.

Slovensko sa nemôže stretnúť s ďalšími nasadenými družstvami, ktorými zostupne a v súlade s aktuálnym rebríčkom krajín sú Chorvátsko, Austrália, Bielorusko, Čile, Rumunsko, Česko a Rakúsko. Hlavným kľúčom pri nasadzovaní tímov je rebríček tejto najprestížnejšej súťaže. Nové poradie zverejnili v utorok 10. apríla dopoludnia a nasadenie následne stanovila komisia ITF pre Davisov pohár. Vychádzala zo spomenutého renkingu, ale aj aktuálnych výsledkov, postavenia hráčov v počítačovom poradí, ich osvedčenej ochoty nastupovať v DP, schopnosti prispôsobiť sa rôznym typom povrchu a deblovej sily družstiev. Oproti februárovej verzii rebríčka sa z hornej osmičky vytratilo Švajčiarsko a pribudlo do nej Rakúsko.

Slovensko, finalista ročníka 2005, si zabezpečilo príležitosť v play off hladkým triumfom 5:0 nad Macedónskom od piatka do nedele minulého týždňa v Skopje v TK Jug v mestskom parku na antuke vonku v zápase 2. kola I. skupiny euroafrickej zóny. Vlani v septembri v dueli o elitnú šestnástku prehralo v Bratislave s Belgickom 2:3 a po prvý raz od jesene 2002 vypadlo zo svetovej skupiny.


Osmička nasadených pri stredajšom žrebe v Londýne (v zátvorke aktuálne poradie v rebríčku Davisovho pohára):

Chorvátsko (3.), Austrália (6.), SLOVENSKO (9.), Bielorusko (12.), Čile (13.), Rumunsko (14.), Česko (15.), Rakúsko (16.)


Osmička nenasadených tímov (podľa abecedy):

Brazília, Izrael, Japonsko, Kórejská republika, Peru, Srbsko, Švajčiarsko, Veľká Británia


Súvisiace články