Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

DC: Mertiňák zdolal Magdinceva, Slováci vedú 1:0

SITA|Publikované 6. apr 2007 o 14:23

SKOPJE 6. apríla (SITA) - Slovenskí tenisti po piatkovej úvodnej dvojhre stretnutia Macedónsko - SR v 2. kole I. skupiny euroafrickej zóny Davisovho pohára 2007 mužských reprezentačných tímov vedú 1:0.

V hlavnom meste Skopje v areáli TK Jug v mestskom parku na antuke vonku získal prvý bod pre favorizovaných hostí pod vedením kapitána Miloslava Mečířa 27-ročný rodák z Považskej Bystrice Michal Mertiňák. Rebríčková dvojka finalistov ročníka 2005 zdolala v premiérovom vzájomnom dueli jednotku domácich Lazara Magdinceva 6:3, 6:2, 4:6, 6:4 po hladkom vstupe a veľkom boji v treťom a štvrtom sete.

Víťaz novembrového bratislavského challengerového turnaja Tatra banka Open s výnimkou tretieho setu potvrdil za náročných okolností v búrlivej atmosfére a na nie optimálnom dvorci papierové predpoklady vyplývajúce z postavenia oboch aktérov v singlovom svetovom poradí. Mertiňák k 2. aprílu figuruje na 180. priečke v ATP Entry a Magdincev je na 497. mieste. Slovensko je v renkingu Davisovho pohára na 7. mieste, Macedónsku patrí až 43. priečka.

Víťaz tohto veľkonočného stretnutia postúpi do septembrového súboja o účasť vo svetovej skupine ročníka 2008 najprestížnejšej tímovej súťaže. Vlani v septembri Slováci prehrali v baráži s Belgickom 2:3 a Macedónčania sa po prvý raz kvalifikovali do I. skupiny euroafrickej zóny prostredníctvom zdolania Fínska 3:2 (takisto v Skopje na antuke vonku), čo bolo ich deviate víťazstvo v súťaži o "šalátovú misu" v rade. Ide o prvý daviscupový zápas týchto krajín, ktoré v 1. kole zhodne mali voľný žreb.

Na druhú piatkovú dvojhru nastúpia Predrag Rusevski (409. v rebríčku, v okamihu uzávierky nominácií však oficiálne ešte bol iba dvojkou výberu kapitána Gorana Ševčenka) a Dominik Hrbatý (25. v rebríčku), ktorý 51. stretnutím na konte vyrovná slovenský kvantitatívny rekord Karola Kučeru.