Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

DC, finále: Hrbatý vydoloval druhý bod, SVK - CRO 2:2

Sportnet|Publikované 4. dec 2005 o 17:13

[content type="oldcontent"]<P>BRATISLAVA, 4. decembra (SME.online)- Slováci prehrávajú po dvoch hracích dňoch vo finále Davis cupu s Chorvátmi 1:2 a tak je jasné, že ak chcú pomýšľať na víťazstvo nemôžu dnes zaváhať ani v jednom ...[/content]

BRATISLAVA, 4. decembra (SME.online) - Slováci prehrávajú po dvoch hracích dňoch vo finále Davis cupu s Chorvátmi 1:2 a tak je jasné, že ak chcú pomýšľať na víťazstvo nemôžu dnes zaváhať ani v jednom z dvoch pripravovaných stretnutí. V tom prvom sa stretne Dominik Hrbatý s Ivanom Ljubičičom, ktorý sa dá považovať za strojcu oboch víťaztiev. 9. hráč sveta potvrdil svoju výbornú formu aj v Bratislave a sám Dominik vie, že to s Chorvátom nebude mať ľahké. Hrá však o nádej a tak dá do súboja určite všetko.

HRBATÝ - Ljubičič  4:6, 6:3, 6:4, 3:6, 6:4

bude to zápas dominika hrbatého? ivan ljubičič sa môže opierať o skvelý servis a taký istý bekend

chorvátski diváci prišli do bratislavy v hojnom počte
dominik si na chorváta veril

dominik hrbatý
obaja súperi vedia, aký je ich duel dôležitý

ivan ljubičič

SLOVENSKO    2:2   CHORVÁTSKO

1. set, Hrbatý - Ljubičič 4:6 - Dominik stratil v prvom sete svoje podanie len raz, aj to dosť nešťastne, keď v treťom geme síce vyrovnal z 0:40 na zhodu, ale aj tak slávil úspech Chorvát. Ten si pri svojom podaní robil čo chcel, keď dovolil Hrbatému uhrať len tri loptičky.

2. set, Hrbatý - Ljubičič 6:3 - Hrbatý zaskočil svojho súpera dobrými údermi od základnej čiary a takisto sa mu podarilo odvracať nepríjemné podania, čo Chorváta vyviedlo z miery až natoľko, že dovolil Dominikovi, aby mu dvakrát prerazil podanie.

3. set, Hrbatý - Ljubičič 6:4 - Dva využité brejky z úvodu 3. setu dali základ víťazstvu Dominika v tretej sade. Slovenský tenista zopakoval výkon zo setu druhého, kedy sa mu podarilo držať Chorváta na dištanc. Ten sa stále môže opierať o skvelé podanie, Domino však výborne pokrýva celý dvorec.

4. set, Hrbatý - Ljubičič 3:6 - Set bol vyrovananý, ale Chorvát dokázal Domina brejknúť. V závere už len vysoko efektívnym podaním dotiahol štvrtú sadu do víťazného konca.

5. set, Hrbatý - Ljubičič 6:4 - Dominik si počas celého priebehu piateho setu udržal podanie, aby v záverečnej hre Chorváta brejkol. Slovensko vyrovnalo na 2:2.