Štvrtok, 17. júna, 2021Meniny má Adolf

Dážď zmyl sobotňajší program

Sportnet|4. sep 2006 o 00:00

NEW YORK, BRATISLAVA - Sobotňajší program 126. ročníka grandslamového turnaja US Open zmyl dážď, kurty s tvrdým povrchom vo Flushing Meadow sa ocitli pod vodou.

Zmoknutá tenisová loptička na kurte vo Flushing Meadow. V sobotu museli pre dážď zrušiť celodenný program grandslamového turnaja US Open. FOTO - SITA/AP

NEW YORK, BRATISLAVA - Sobotňajší program 126. ročníka grandslamového turnaja US Open zmyl dážď, kurty s tvrdým povrchom vo Flushing Meadow sa ocitli pod vodou. Všetky zápasy presunuli na nedeľu, organizátori majú časový sklz. Ďalší deň voľna prospel domácemu veteránovi Andremu Agassimu, ktorý mal po piatkovom oddychu nastúpiť na zápas 3. kola proti nemeckému kvalifikantovi Benjaminovi Beckerovi. Takto si ešte mohol liečiť boľavý chrbát.

"Budem v poriadku, budem v poriadku," opakoval na otázky o svojom zdravotnom stave 36-ročný Agassi. Ako je známe, rodák z Las Vegas, sa na tomto US Open lúči s kariérou. Rozlúčku si predlžuje - v 1. kole zdolal Rumuna Andreja Pavela 6:7, 7:6, 7:6, 6:2, v nasledujúcom vyradil v päťsetovej napínavej bitke ôsmeho nasadeného hráča Marcosa Baghdatisa z Cypru 6:4, 6:4, 3:6, 5:7, 7:5. Na centrálnom kurte Arthura Asha strávil dovedna vyše sedem hodín. "Želal by som si, keby to v ďalšom zápase už nebola žiadna dráma," zasmial sa Agassi. Na svojom najobľúbenejšom turnaji štartuje po 21. raz, a keď v sezóne 1986 v New Yorku zažil premiéru, jeho súper v druhom kole Baghdatis mal iba rok. Agassi triumfoval na poslednom grandslamovom turnaji roka dva razy (1994, 1999) a je jedným z piatich tenistov sveta, čo vyhrali všetky turnaje veľkej štvorky. V hľadisku US Open mu tlieska aj manželka, bývalá vynikajúca tenistka Steffi Grafová, a dve deti Jaden Gill i Jaz Elle.

Charizmatický Američan vypustil v lete niekoľko turnajov, po Wimbledone sa predstavil iba v Los Angeles a vo Washingtone, aby sa čo najlepšie pripravil na US Open. V utorok po zápase s Pavelom mu ošetrovali chrbát v nemocnici, aj v piatok po víťazstve v druhom kole ho v hotelovej izbe musel navštíviť lekár. Na druhý deň si Agassi v hale ľahko zatrénoval.

Kondičný tréner Gil Reyes obdivuje Agassiho, ako zatína zuby a prekonáva bolesť: "Žasnem nad tým, aký dôležitý je preňho tento turnaj. Celé leto sa koncentroval na US Open. A teraz dáva všetko úsilie do zápasov, aby odovzdal na kurte všetko, čo je v ňom."

(tvo)

Súvisiace články