Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Dážď za vyše milióna libier

Sportnet|Publikované 1. júl 2007 o 22:00

Organizátori tenisového Wimbledonu vrátia divákom na centrálnom štadióne celé vstupné.

LONDÝN. Sobotňajší lejak v Londýne vyjde organizátorov 121. ročníka tenisového Wimbledonu poriadne draho, na vyše milióna libier. Do All England Clubu sa od rána hrnulo vyše 34-tisíc divákov, prešli sprísnenými bezpečnostnými kontrolami a potom pod strechou, v stánkoch a v reštauráciách vyčkávali, či prestane pršať.

O druhej popoludní dážď konečne ustal, technické čaty bleskovo zvinuli plachty, natiahli sieť a pripravili dvadsať dvorcov na zápasy, avšak husté čierne mraky zostali na oblohe a po jedenapolhodine sa znova rozpršalo. Za ten čas stihli odohrať iba dva zápasy osemfinále dvojhry žien. Keďže súboj Amélie Mauresmová (Fr.) - Mara Santangelová (Tal.) 6:1, 6:2 na centri netrval ani hodinu - hralo sa 57 minút - organizátori musia podľa pravidiel divákom vstupné vrátiť. Celková suma je 745 000 libier, na jedného diváka je to približne 55 libier.

Na kurte č. 1 potrebovala Ruska Maria Šarapovová na víťazstvo nad Japonkou Ai Sugijamovou 6:3, 6:3 dovedna 1:14 minút, čo ušetrilo organizátorom 285 000 libier. Divákom vrátia zvyšnú polovicu. Ak sa tenis hrá jednu až dve hodiny, vracia sa polovica vstupného. Nad dve hodiny by už nevracali ani libru.

Aj na zvyšných kurtoch si môžu diváci žiadať vrátenie vstupného, ak zápasy medzi dažďovými prehánkami trvali menej ako hodinu.

„Je nám ľúto, že fanúšikovia napriek trpezlivému vyčkávaniu v sobotu veľa tenisu nevideli. Hoci viem, že vrátené financie im nenahradia sklamanie, môžem ich ubezpečiť, že peniaze dostanú na mieste, kde si lístky zakúpili,“ oznámil Ian Ritchie, výkonný riaditeľ All England Clubu.

V prvú nedeľu sa vo Wimbledone podľa tradície nehralo, časté prehánky nedovolili hráčom ani riadny tréning. Organizátori veria, že aj pri nestálom počasí v ďalších dňoch nebudú musieť zápasy predĺžiť až do tretieho týždňa.

Jediná zástupkyňa slovenského tenisu v dvojhrách Daniela Hantuchová sa pripravovala na dnešný osemfinálový zápas proti favorizovanej Američanke Serene Williamsovej. Duel by sa mal hrať na centrálnom dvorci okolo 13.00 miestneho času, ale meteo­rológovia opäť predpovedajú dažďové prehánky.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.