Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Dážď doniesol Končekovi šťastie

Jazdec Julo Konček. (Autor: pp)
Sportnet|Publikované 10. jún 2014 o 22:00

Pre rožňavského okruhového jazdca Jula Končeka sa nová sezóna začala na Slovakiaringu.

Druhý májový víkend sa tam konalo druhé podujatie otvorených majstrovstiev Slovenska. Štart to bol nad očakávanie výborný. Dve prvé miesta v triede, no i celkové tretie miesto v druhej jazde, hovoria samy za seba.

ROŽŇAVA. „Boli to špičkové preteky, asi najlepšie v mojej doterajšej okruhovej kariére. Na druhej strane som ľutoval usporiadateľov, ktorým kvalitne pripravené preteky narušilo počasie,“ začal Julo Konček.

V slovenských majstrovstvách bolo málo prihlásených, tak obe triedy do i nad 2000 ccm štartovali spolu. V tréningu na prvé preteky bol J. Konček za volantom Vectry prvý vo svojej triede do 2000 ccm, no celkovo to bol ôsmy tréningový čas.

„Bolo to dobré. Aj vzhľadom na to, čo všetko sme s motorom cez zimu zažili. Zlepšil som si časy v jednotlivých sektoroch. Preteky sa išli za slnečného počasia, silné autá boli ďaleko vpredu. Svoju triedu som vyhral,“ uviedol J. Konček.

Vznietil sa benzín, vyšľahli plamene

Po ceste do uzavretého parkoviska sa ozvali z motora čudné zvuky, akoby šiel len na tri valce. „Odstavil som auto a išli sme hľadať chybu,“ podotkol J. Konček.

O chvíľu však nastali krušné chvíle, nedopatrením sa totiž vznietil benzín, ktorý zostal v jednom z valcov a vyšľahli vysoké plamene. Všetko sa to však obišlo bez zranení. Po hasení však ostal motor i auto zaprášené od hasiaceho prístroja, no zhorela i strecha na stane.

„Hovoril som si, skončili sme s pretekmi a ideme domov,“ vrátil sa k sobote J. Konček.

Všetko však bolo inak. Problém so vstrekovačom sa aj pomocou mechanikov M. Konôpku, za ktorého tím ARC Bratislava J. Konček na Slovakiaringu štartoval, podarilo odstrániť, auto poumývali a vyčistili. Večer tak J. Konček nastúpil do meraného tréningu na druhé preteky a znova bol najrýchlejší vo svojej triede.

„Záver soboty bol po tom všetkom dobrý, hoci to spočiatku vyzeralo hrozne,“ povedal J. Konček. M. Konôpka im potom ponúkol aj miesto pod svojím stanom, keďže sa začínalo trocha mračiť.

V nedeľu prišiel dážď

V nedeľu boli na programe dvoje preteky WTCC, medzi ktorými štartovali slovenské majstrovstvá. Okolo poludnia začalo pršať. Preteky mali začať o druhej.

„Pomyslel som si, bude veselo. Za safety carom sme odjazdili štyri kolá, dážď silnel. Počas tých kôl bol čas pozrieť si trať, kde sú kaluže, kde si treba dať pozor. Potom prišiel štart. Povedal som si, teraz alebo nikdy a popri múre som sa pustil dopredu,“ uviedol J. Konček.

Zariskovať sa mu oplatilo. Z ôsmeho miesta sa posunul na tretie. „S vedúcou dvojicou som držal krok, až dve kolá pred cieľom som zvoľnil. Bolo treba dôjsť do cieľa,“ poznamenal J. Konček.

Po pretekoch sa ešte posunul na druhé miesto, pretože M. Konôpka bol penalizovaný. „No beriem tretie miesto. Rátam to, čo sa dosiahlo na trati,“ podotkol J. Konček.

„Vectra na vode fungovala neskutočne. Dážď nám doniesol šťastie. Na suchu by bolo iné poradie. Veľmi si toto umiestnenie vážim, lebo sa už asi nezopakuje. Neštartujeme často s 'veľkými autami'. Na kopcoch som dážď nikdy nechcel, no na okruhoch je to iné. Tiež som si povedal, že na dážď už nadávať nebudem,“ poznamenal s úsmevom J. Konček.

V tejto sezóne nemá tím JUKO & Co Racing Scuderia nejaký prioritný seriál. Najbližšie budú v júli štartovať na pretekoch Histo cupu na Pannoniaringu a Slovakiaringu, nasledovať bude Cena Slovenska, Brno, Hungaroring a v pláne je aj okruhový pohár.

„Našou prioritou bude nepodceniť žiadne preteky, na ktorých budeme štartovať,“ uzavrel J. Konček.


Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.