Piatok, 26. február, 2021Meniny má Viktor

Davydenko sa nezaoberá vyšetrovaním sopotského zápasu

SITA|Publikované 7. apr 2008 o 16:42

MIAMI 7. apríla (SITA) - Ani po svojom nečakanom triumfe na turnaji ATP Masters Series Sony Ericsson Open v Miami sa ruský tenista Nikolaj Davydenko nevyhol otázkam o vlaňajšom sopotskom zápase s Argentínčanom ...

MIAMI 7. apríla (SITA) - Ani po svojom nečakanom triumfe na turnaji ATP Masters Series Sony Ericsson Open v Miami sa ruský tenista Nikolaj Davydenko nevyhol otázkam o vlaňajšom sopotskom zápase s Argentínčanom Martinom Vassallom-Arguellom, abnormálnom sprievodnom dianí na stávkovom trhu a vyšetrovaní podozrení z korupcie či odovzdávania informácií tretím osobám. "Nemyslím na to denne. Odídem odtiaľto a okamžite na to zabudnem, pretože pre mňa ten prípad momentálne nie je dôležitý. Nezaoberám sa tým vyšetrovaním. Majú to na starosti môj právnik a manažér," uviedol Davydenko.

Predmetný duel vyvolal na internetovej stávkovej burze Betfair obrat 7 miliónov USD - približne desaťnásobok štandardu. Väčšina investícií typu In Play, teda už počas plynutia zápasu, pritom bola na argentínskeho outsidera, a to dokonca po tom, ako prehral prvý set 2:6. V tretej časti Davydenko odstúpil pre zranenie. Betfair, ktorý spája ponuku s dopytom a profituje z provízií strhávaných výhercom, sa po prvý raz v histórii rozhodol zrušiť všetky stávky a vrátiť vklady. Táto udalosť spustila lavínu podozrení, priznaní hráčov, že čelili korupčným ponukám, a polemík o čistote "bieleho športu".

Dvadsaťšesťročný rodák z ukrajinského Severodonecka Davydenko zdolal vo finále v lokalite Key Biscayne favorizovaného Španiela Rafaela Nadala 6:4, 6:2 a získal svoj 12. titul na okruhu, druhý s hodnotou AMS (predtým halový Paríž 2006 prostredníctvom víťazstva v rozhodujúcom dueli nad Slovákom Dominikom Hrbatým). Všeobecne za najmenej charizmatického člena mužskej tenisovej špičky považovaný Davydenko sa rozosmial pri otázke, či floridský úspech zvýši jeho popularitu. "Ja a sláva? Tu? Na to človek potrebuje triumfovať na grandslamovom podujatí, aj to nie raz." Štvrtý hráč renkingu sa zatiaľ dostal štyrikrát do semifinále v rámci "veľkej štvorky": v rokoch 2005 a 2007 na Roland Garros a v sezónach 2006 a 2007 na US Open.

Davydenko na turnajoch väčšinou začína mimo hlavnej pozornosti na bočných dvorcoch. "Máme tu Roddicka, Blaka, pretože teraz sme v Amerike. Všeobecne sú to aj Federer, Nadal, Djokovič... Je to v poriadku. Na začiatkoch jednotlivých podujatí nechcem hrávať na centrálnych dvorcoch."


Súvisiace články