Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Davydenka očistia, predznamenáva jeho právnik

SITA|Publikované 28. mar 2008 o 14:40

LONDÝN 28. marca (SITA) - Vyšetrovanie podozrení z účastí na stávkových machináciách v prípade Rusa Nikolaja Davydenka neprinieslo žiaden dôkaz o jeho vine a tenistovo meno bude čoskoro očistené. "Okamžite ...

LONDÝN 28. marca (SITA) - Vyšetrovanie podozrení z účastí na stávkových machináciách v prípade Rusa Nikolaja Davydenka neprinieslo žiaden dôkaz o jeho vine a tenistovo meno bude čoskoro očistené. "Okamžite ho môžu oslobodiť," vyhlásil pre britskú televíznu a rozhlasovú stanicu BBC právnik 27-ročného ukrajinského rodáka Frank Immenga a dodal, že štvorka svetového rebríčka začne následne uvažovať o protiopatreniach na kompenzáciu majetkových i morálnych škôd. "Pozrieme sa na to. Celé vyšetrovanie bolo fraškou. Disponujú evidenciou telefónnych hovorov z toho obdobia, ale nenašli vôbec nič. Neviem, čo vlastne robia - asi lovia v tme. Celé je to veľmi smutné, pretože Nikolaj tým škaredo utrpel," povedal Immenga.

Asociácia tenisových profesionálov ATP niekoľko mesiacov skúmala atypické dianie na stávkovom trhu v súvislosti s notoricky známym stretnutím Davydenka s Argentínčanom Martinom Vassallom-Arguellom na augustovom turnaji v poľskom Sopote. Práve tento duel otvoril "Pandorinu skrinku" diskusií o hrozbe ovplyvňovania výsledkov zápasov a zneužívania interných informácií tretími osobami.

Už počas nedávneho podujatia v kalifornskom Indian Wells informoval denník The Guardian o tom, že výsledky práce tímu zriadeného subjektom Tennis Integrity Unit (TIU), ktorý vlani spoločne zostavili Medzinárodná tenisová federácia (ITF), ATP, Tenisová asociácia žien (WTA) a vedenia grandslamových podujatí, by mali byť predložené spomenutým vrcholným orgánom "bieleho športu" počas Roland Garros, teda koncom mája či začiatkom júna. Publicistka Eleanor Prestonová zároveň takisto referovala, že Ben Gunn a Jeffrey Rees, bývalí príslušníci Scotland Yardu, nenašli dôkazy o nekalom konaní.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.