Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

Davis Cup: Veľkolepý Murray doviedol Britániu opäť na vrchol (ohlasy)

"Šalátová misa" patrí za rok 2015 tenistom Veľkej Británie. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|Publikované 30. nov 2015 o 09:19

Svetové médiá poukazujú na známy fakt, že ak by Briti nemali vo svojom tíme skvelého Andyho Murrayho, asi ťažko by dosiahli na zisk cennej trofeje.

BRATISLAVA. Ohlasy svetových médií na triumf Veľkej Británie vo finále Davisovho pohára po 79 rokoch nad tenistami Belgicka 3:1.

ANGLICKO:

DAILY MIRROR: "Oduševnený Murray priviedol Veľkú Britániu k titulu v Davis Cupe. Nedá sa zabudnúť na to, ako horlivo na kurte dominoval a akým perfektným lobom zabezpečil Británii triumf."

THE GUARDIAN: "Veľkolepý Murray ukončil 79-ročné čakanie Británie na daviscupovú slávu."

REUTERS: "Dosiahnutím rozhodujúceho tretieho bodu umožnil Andy Murray radosť celej Británii, ktorá sa teší z titulu v Davis Cupe po 79 rokoch. Bolo to emotívnejšie než ktorýkoľvek iný míľnik jeho kariéry."

BBC: "Kumulovaná výzva v podobe piskotu, výkrikov, zábleskov fotoaparátov a ťarchy historického okamihu nedokázala vyviesť Murrayho z konceptu. Udržal si nervy a zavŕšil svoje rok trvajúce herkulovské úsilie. Predviedol monumentálny výkon."

"I can't believe it" said Andy Murray on #DavisCupFinal win - the first for #TeamGB since 1936.

Posted by BBC News on Sunday, November 29, 2015

TELEGRAPH: "Pred piatimi rokmi britský tím v zložení Jamie Ward, Dan Evans, Ken Skupski a Colin Fleming prehral v 1. kole II. skupiny euroafrickej zóny s Litovčanmi. Vtedy Leon Smith vo veku 34 rokov prevzal funkciu kapitána a ... nuž, dnes sme tu."

THE SUN: "Konečne! Lob statočného a brilantného Andyho ukončil 79 rokov britských daviscupových súžení. Úžasný Murray spečatil ďalší historický úspech. Rovnako ako na Wimbledone 2013 skvostným spôsobom zahnal ducha Freda Perryho."

USA:

AP: Andy Murray vyhral pre Britániu prvý daviscupový titul za uplynulých 79 rokov, keď zdolal vo finále Belgičana Davida Goffina. Piaty zápas už nebol potrebný, Murray získal rozhodujúci tretí bod."

NEMECKO:

DER SPIEGEL: "Tenisová hviezda Andy Murray doviedol Britániu k triumfu v daviscupovom finále. Jej 79-ročné čakanie sa skončilo. Murray nedal Belgičanovi Goffinovi v rozhodujúcej dvojhre žiadnu šancu a zaslúžene vyhral."

DPA: "Andy Murray sa zrútil od radosti po víťaznom lobe, ktorým sa v Británii zapíše do histórie. Škót skompletizoval triumf 3:1 nad Belgickom vo finále Davisovho pohára."

BELGICKO:

DE STANDAARD: "Senzácia sa nekonala, Goffin nestačil na Murrayho. Svetová dvojka dosiahla vo finále Davis Cupu rozhodujúci tretí bod a stala sa tenisovým kráľom Británie."

LE SOIR: "Andy Murray nedal Davidovi Goffinovi žiadnu šancu. Vyhral 3:0 na sety a stal sa daviscupovým hrdinom Veľkej Británie."

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články