Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Davis cup: Srbsko vedie nad Chorvátskom 3:0, Česko znížilo na 1:2

Novak Djokovič. (Autor: TASR/AP)
TASR|Publikované 7. mar 2015 o 16:30

Najlepší tenista sveta Novak Djokovič výrazne pomohol Srbom k postupu.

BRATISLAVA. Súhrn priebežných výsledkov stretnutí osemfinálového 1. kola svetovej skupiny Davisovho pohára tenisových reprezentačných družstiev mužov po sobotňajších štvorhrách:

Veľká Británia - USA 2:1

Dominic Inglot, Jamie Murray - Bob Bryan, Mike Bryan 3:6, 2:6, 6:3, 7:6 (8), 7:9

Piatok: Andy Murray - Donald Young 6:1, 6:1, 4:6, 6:2, James Ward - John Isner 6:7 (4), 5:7, 6:3, 7:6 (3), 15:13

Česko - Austrália 1:2

Adam Pavlásek, Jiří Veselý - Samuel Groth, Lleyton Hewitt 1:6, 7:6 (2), 3:6, 7:6 (4), 6:2

Piatok: Lukáš Rosol - Thanasi Kokkinakis 6:4, 6:2, 5:7, 5:7, 3:6, Jiří Veselý - Bernard Tomic 4:6, 3:6, 6:7 (5)

Nemecko - Francúzsko 0:3, Francúzi už majú istotu víťazstva

Benjamin Becker, Andre Begemann - Julien Benneteau, Nicolas Mahut 4:6, 3:6, 2:6

Piatok: Jan-Lennard Struff - Gilles Simon 6:7 (4), 6:2, 7:6 (1), 2:6, 8:10, Philipp Kohlschreiber - Gaël Monfils 4:6, 5:7, 6:7 (4)

Srbsko - Chorvátsko 3:0, Srbi už majú istotu víťazstva

Novak Djokovič, Nenad Zimonjič - Franko Škurgor, Marin Draganja 6:3, 6:4, 6:1

Piatok: Novak Djokovič - Mate Delič 6:3, 6:2, 6:4, Viktor Troicki - Borna Čorič 4:6, 1:6, 6:3, 6:2, 6:1

Belgicko - Švajčiarsko 2:1

Ruben Bemelmans, Niels Desein - Adrien Bossel, Michael Lammer 1:6, 6:3, 6:2, 6:2

Piatok: Ruben Bemelmans - Henri Laaksonen 6:1, 6:7 (6), 4:6, 0:6, 2:6, Steve Darcis - Michael Lammer 6:3, 6:1, 6:3

Kazachstan - Taliansko 1:2

Andrej Golubev, Oleksandr Nedoviesov - Simone Bolelli, Fabio Fognini 6:7 (4), 3:6, 7:6 (13), 4:6

Piatok: Michail Kukuškin - Simone Bolelli 7:6 (6), 6:1, 6:2, Andrej Golubev - Andreas Seppi 3:6, 3:6, 7:6 (5), 2:6

Argentína - Brazília 1:2

Carlos Berlocq, Diego Schwartzman - Marcelo Melo, Bruno Soares 5:7, 3:6, 4:6

Piatok: Carlos Berlocq - Joao Souza 4:6, 6:3, 7:5, 3:6, 2:6, Leonardo Mayer - Thomaz Bellucci 6:4, 6:3, 1:6, 6:3

Kanada - Japonsko 2:1

Daniel Nestor, Vasek Pospisil - Go Soeda, Jasutaka Učijama 7:5, 2:6, 6:3, 3:6, 6:3

Piatok: Milos Raonic - Tacuma Ito 6:2, 6:1, 6:2, Vasek Pospisil - Kei Nišikori 4:6, 6:7 (5), 3:6

Euroafrická zóna:

1. kolo: Španielsko - voľný žreb, Rusko - Dánsko 2:1, Holandsko - voľný žreb, Švédsko - Rakúsko 2:1, Slovensko - Slovinsko 3:0, Rumunsko - Izrael 3:0, Poľsko - Litva 2:1, Ukrajina - voľný žreb

Ázijsko-oceánska zóna:

1. kolo: Uzbekistan - voľný žreb, Thajsko - Kórejská republika 2:3, Nový Zéland - Čína 4:1, India - voľný žreb

Americká zóna:

1. kolo: Kolumbia - voľný žreb, Uruguaj - voľný žreb, Barbados - Dominikánska republika 2:1, Ekvádor - voľný žreb

2. kolo: Uruguaj - Kolumbia 1:2

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články