Utorok, 15. júna, 2021Meniny má Vít

Davis cup: Slováci idú na horúcu čílsku antuku oslabení

Sportnet|1. feb 2006 o 00:00

BRATISLAVA - Bez Karola Becka, Karola Kučeru a prvý raz v histórii aj bez nehrajúceho kapitána Miloša Mečířa nastúpia tenisti ...

Nehrajúci kapitán slovenskej tenisovej reprezentácie Miroslav Mečíř (vpravo) oznámil včera nomináciu tímu Slovenska na zápas 1. kola svetovej skupiny v Čile. Je v nej aj nováčik 18-ročný Lukáš Lacko (v popredí). FOTO - SITA

BRATISLAVA - Bez Karola Becka, Karola Kučeru a prvý raz v histórii aj bez nehrajúceho kapitána Miloša Mečířa nastúpia tenisti Slovenska v závere budúceho týždňa (10. - 12. 2.) v 1. kole nového ročníka svetovej skupiny Davisovho pohára v Čile. Vlaňajších finalistov súťaže povedie na antuke v Rancague jednotka Dominik Hrbatý, ďalšími hráčmi tímu sú Michal Mertiňák i nováčikovia Viktor Bruthans s Lukášom Lackom. Čiľania majú v nominácii štvoricu: Fernando Gonzalez, Nicolas Massú, Paul Capdeville a Adrian Garcia.

"Beck bol nedávno na výsluchu pred tribunálom Medzinárodnej tenisovej federácie ohľadom pozitívnej vzorky jeho dopingového testu, výsledky zatiaľ nepoznáme. Preto nie je v nominácii," povedal na včerajšej tlačovej besede v Bratislave Mečíř. Pre bolesti chrbta však zostáva doma aj kapitán tímu: "Od Vianoc mám problémy, dostával som infúzie, ale stav sa príliš nezlepšil. Teraz chodím na cvičenia a lekári mi dlhý let neodporučili," vysvetlil. Mečíř skončil svoju aktívnu kariéru v roku 1990 práve po operácii chrbta. Karol Kučera po vlaňajšom finále s Chorvátskom (2:3) v Bratislave zavesil raketu na klinec.

Generálny sekretár sa po grandslamovom turnaji Australian Open skontaktoval s Hrbatým a za tejto situácie sa dohodli, že Mečířovu funkciu nehrajúceho kapitána tímu Slovenska prevezme v zápase proti Čile Dominikov tréner Tibor Tóth.

"Čiľania sú favoriti," zamyslel sa pred zápasom prvého kola Mečíř. "Majú dvoch vyrovnaných hráčov do dvojhry Gonzaleza s Massuom a kvalitnú štvorhru. Hrbatý sa vie na každý Davis Cup skvele pripraviť, môže získať dva body a v takom prípade by bola najschodnejšia cesta k tretiemu bodu vo štvorhre. Predsa len, Mertiňák v dvojhre ešte nedosahuje úroveň domácich singlistov."

Ako tretieho hráča nominoval Mečíř ľaváka Bruthansa (315. vo svetovom rebríčku) a talentovaného mladíka Lukáša Lacka (417.), ktorý vyhral minulý týždeň turnaj Futures v rakúskom Bergheime a oproti vlaňajšku sa v rebríčku zlepšil o 600 miest.

Slovensko nastúpi proti Čile v Davisovom pohári po druhý raz, v premiére v roku 2001 vyhrali naši reprezentanti v Prešove v baráži o záchranu vo svetovej skupine 3:2. Na všetkých troch bodoch mal vtedy zásluhu Hrbatý, v dvojhrách zdolal Massúa aj Riosa a vo štvorhre s Krošlákom vyhrali nad dvojicou Gonzalez - Massú.

Čiľania pripravili pre Slovákov pomalú antuku v 15-tisícovej aréne v Rancague, známej z býčích zápasov. Náš tím čaká v Južnej Amerike búrlivé prostredie. Víťazný tím sa v 2. kole stretne s lepším z dvojice USA - Rumunsko, kým porazené mužstvo čaká v septembri baráž o záchranu vo svetovej skupine. Súboj Čile - Slovensko vysiela v priamom prenose (v prvý deň i v zázname) STV 2.

Žreb svetovej skupiny 1. kolo

  • Rakúsko - Chorvátsko
  • Argentína - Švédsko
  • Bielorusko - Španielsko
  • Švajčiarsko - Austrália
  • Nemecko - Francúzsko
  • Holandsko - Rusko
  • USA - Rumunsko
  • Čile - SLOVENSKO

Nominácie tímov na zápas 1. kola svetovej skupiny DC

Čile

  Fernando Gonzalez (14.) Paul Capdeville (135.)
  Nicolas Massú (69.) Adrian Garcia (181.)

Slovensko

  Dominik Hrbatý (19.) Viktor Bruthans (315.)
  Michal Mertiňák (168.) Lukáš Lacko (417.)

Súvisiace články