Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Davis cup: Pre Krošláka favoritom Belgicko

Sportnet|Publikované 21. sep 2006 o 22:00

Bývalý slovenský reprezentant v Davisovom pohári Ján Krošlák (1994 - 2003) uvidí hrať Belgičanov v tejto sezóne už po druhý raz. V apríli sledoval v Kyjeve ich zápas 2. kola euro-africkej zóny s Ukrajinou, keďže je trénerom ukrajinskej jednotky Sergeja .

Bývalý slovenský reprezentant v Davisovom pohári Ján Krošlák (1994 - 2003) uvidí hrať Belgičanov v tejto sezóne už po druhý raz. V apríli sledoval v Kyjeve ich zápas 2. kola euro-africkej zóny s Ukrajinou, keďže je trénerom ukrajinskej jednotky Sergeja Stachovského. Hostia vyhrali 4:1 a postúpili do baráže o účasť vo svetovej skupine.

"Slovenských tenistov čaká nesmierne ťažký zápas," vravel 31-ročný Bratislavčan. "Veľmi dôležitý bude už prvý duel Hrbatý - Vliegen. Belgičan má hru na našu jednotku: výborne servuje a nehrá dlhé výmeny, je to strelec na dva - tri údery. To Domino nemá rád. Ak bude po prvej dvojhre stav 1:0, potom máme šancu na celkové víťazstvo. Príliš tomu neverím, že druhý slovenský hráč by mohol zabodovať. Na štvorhru majú hostia veľmi dobrú dvojicu O. Rochus - Vliegen. Ak bude vyrovnaný stav 1:1, nehrajúci kapitán Julien Hoferlin určite zmení nahlásený pár Elseneer - Norman. V Kyjeve nedali domácim žiadnu šancu: Vliegen tvrdo servoval, Rochus dominoval na sieti. Hrbatému by v dvojhre viac mohol sedieť Olivier Rochus ako Vliegen. Rebríčkovo najvyššie postavený Belgičan hrá dlhšie výmeny, náš tenista ho môže rozbehať a uťahať."

Krošlák bude cez víkend v Sibamac aréne fanúšikovať Slovensku, ale pred zápasom tvrdí: "Favoritom je Belgicko."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.