Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Davis Cup: Mečíř nominoval Hrbatého, Becka, Krošláka a Švarca, Kučerovi ponechal zadné vrátka

Sportnet|Publikované 11. sep 2002 o 22:00

Košice/ Bratislava - V daviscupovom tíme USA budú v semifinále proti Francúzsku od 20. do 22. septembra v Paríži z vlastného rozhodnutia chýbať Pete

Sampras a Andre Agassi. Je už viac ako pravdepodobné, že v našom zas bude chýbať slovenská dvojka, Karol Kučera. Nehrajúci kapitán slovenského tenisového tímu Miloslav Mečíř včera definitívne upresnil nomináciu Slovenska na barážový zápas o udržanie vo Svetovej skupine DC proti Rumunsku, ktorý sa hrá taktiež 20. Až 22. Septembra. Mečíř nominoval štvoricu Dominik Hrbatý (44. entry rebríčku), Karol Beck (144), Ján Krošlák (329) a Ladislav Švarc (263).

Karolovi Kučerovi (68) pritom nehrajúci kapitán ešte dáva čas na rozmyslenie. "Nominácia je priebežná, mená dvoch hráčom môžem zmeniť ešte v deň žrebovania," povedal Mečíř to, na čo sme si už u neho zvykli, keďže to vraví pred každým zápasom Slovenska v DC. "Ak Karol zmení názor a bude chcieť hrať, na zápas by mohol nastúpiť. Je to na ňom," dodáva Mečíř, ktorý rozhodnutie Kučeru neštartovať považuje za malicherné a neprofesionálne.

Duel Slovensko - Rumunsko sa bude hrať v prešovskej Mestskej športovej hale, jej kapacita na tento zápas bude 3 300 divákov. Hrať sa bude na taraflexe, podobne ako minulý rok počas stretnutia Slovenska s Čile s loptičkami Dunlop Fort.

Lístky na zápas sú v predaji v pobočkách stávkovej kancelárie Terno, aj v Prešove, aj v Košiciach a priamo v Mestskej športovej hale v Prešove. Cena je 300 korún za deň dvojhry, 150 korún počas sobotňajšej štvorhry. Hodnota lístka na všetky tri dni je 600 korún.

Slováci sa v Prešove stretnú už túto sobotu, zraz je naplánovaný v hoteli Dukla. Samozrejme, že je možná situácia z minulého roka, keď neskôr z uzbeckého Taškentu docestoval Hrbatý. V Taškente hrá momentálne Karol Beck, Hrbatý dokonca ešte ďalej, v brazílskej Bahii.

Rumunské nominované kvarteto Andrei Pavel (33), Adrian Voinea (62), Gabriel Trifu (177) a Victor Hanescu (214) sa momentálne "pripravuje" doma v Bukurešti, v hlavnom meste Rumunska prebieha kvalitne obsadený turnaj ATP. Na ňom je nasadenou jednotkou práve Pavel, ten na ňom dnes odohrá zápas so Španielom Portasom. Do Bratislavy by Rumuni mali priletieť v nedeľu večer, v pondelok by teda už mali byť v Prešove.

Od pondelka do štvrtka sa potom oba tímy budú striedať v prešovskej hale, kde budú trénovať vo vymedzených časoch.

Slávnostné žrebovanie prebehne vo štvrtok 19. septembra o 11.hodine v hoteli Dukla, v ňom budú obe výpravy ubytované.

V piatok 20. septembra sa úvodné dvojhry začnú o 15.hodine, po nich nasledujú druhé dvojhry, pričom proti sebe nastúpia jednotky proti dvojkám oboch tímov. Sobotňajšia štvorhra začína o 14.10 hod., nedeľňajší program úvodnou dvojhrou (obrátené garde, jednotka proti jednotke, dvojka proti dvojka, aj keď zmeny v obsadení nie sú vylúčené) o 14.hodine.

Zápasy budú rozhodovať Francúz Fabrice Houchet (vrchný rozhodca) a Nemci Roland Herfel a Jochen Knobel (obaja hlavní rozhodcovia).

Generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu (STZ) Igor Moška včera prezradil, že po roku Slovensko opäť dostalo pozvánku na Hopmanov pohár. Ten je neoficiálnymi majstrovstvami sveta miešaných tenisových družstiev, ktoré sa každoročne na prelome rokov konajú v austrálskom Perthe. Pozvánka od Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) sa konkrétnejšie dotýka Daniely Hantuchovej a Dominika Hrbatého. "Záleží teraz od samotných hráčov, či túto ponuku prijmú alebo nie. Osobne si však myslím, že Slovensko bude mať v najbližšom ročníku Hopamnovho pohára zastúpenie," hovorí generálny sekretár STZ Igor Moška. Na 10. Ročníku v roku 1998 triumfovali práve Slováci, konkrétne Karina Habšudová a Karol Kučera. Zatiaľ naposledy sa Slováci v Perthe predstavili v roku 2001 (Dominik Hrbatý a Karina Habšudová).

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.