Sobota, 6. marec, 2021Meniny má Radoslav, Radoslava

Davis Cup: Čiľania tipujú, že nastúpi Lacko

Sportnet|Publikované 9. feb 2006 o 00:00

RANCAGUA - Dnes o 16.00 SEČ sa na centrálnom dvorci arény Medialuna, pôvodne určenej na rodeo, uskutoční žreb zápasu 1. kola svetovej skupiny Davisovho pohára ...

Dominik Hrbatý podľa Čiľanov tri body v zápase Davisovho pohára pre Slovensko nezíska. Na snímke z tréningu v Rancague odvracia loptičku Lukášovi Lackovi. FOTO - TASR/EPA

RANCAGUA - Dnes o 16.00 SEČ sa na centrálnom dvorci arény Medialuna, pôvodne určenej na rodeo, uskutoční žreb zápasu 1. kola svetovej skupiny Davisovho pohára Čile - Slovensko. Úvodné piatkové i záverečné nedeľňajšie dvojhry sa začnú o 20.00 SEČ, sobotňajšia štvorhra o 23.00. Víťaz duelu postúpi do aprílového štvrťfinále, kde sa stretne s úspešnejším zo súboja USA - Rumunsko. Zdolaný tím bude v septembrovej baráži bojovať o účasť medzi elitou.

Slovenskí tenisti včera absolvovali v dejisku zápasu Rancagua kratšie tréningové jednotky. Na programe totiž bola jedna z tradičných spoločenských akcií sprevádzajúca stretnutia o "šalátovú misu" - oficiálna večera za účasti členov výpravy oboch tímov i hráčov.

"V porovnaní s predchádzajúcimi dňami sme na kurte pobudli kratšie, pretože večer nás čakala spoločná večera. Michal Mertiňák sa v deň príletu do Santiaga iba zoznamoval s antukovým povrchom, včera už trénoval intenzívnejšie. Dnes zrejme pristúpime k nácviku štvorhry, v ktorej by mal Michal nastúpiť po boku Domina

Hrbatého proti olympijským víťazom z Atén 2004 Nicolasovi Massúovi a Fernandovi Gonzalezovi," povedal Hrbatého kouč Tibor Tóth, ktorý bude pri absencii Miloslava Mečířa pôsobiť v Čile v úlohe nehrajúceho kapitána slovenského tímu.

Čílska dvojka Nicolas Massú (55.) s prezývkou Vampiro sa domácim médiám zdôveril, že pred súbojom so Slovenskom necíti nejaký mimoriadny tlak, ale možnosť na postup do štvrťfinále po vyše 20 rokoch vidí pre Čile celkom reálne. "Veľmi túžime vyhrať, lebo v posledných rokoch sa nám v Davisovom pohári príliš nedarilo. Hrbatý je ťažký súper, ale leží na ňom ťarcha zisku troch bodov a bude to mať veľmi ťažké. Pre nás hovorí domáca antuka a naši fanúšikovia," povedal.

Dvadsaťšesťročný Massú má v domácom prostredí v Davisovom pohári zatiaľ stopercentnú bilanciu, keď vyhral všetkých šesť dvojhier a päť štvorhier, v ktorých nastúpil. Pred necelým rokom v 1. kole svetovej skupiny proti Rusku v Moskve chýbal a Čiľania prehrali 1:4.

Čílsky kapitán Hans Gildemeister si myslí, že Mertiňák dvojhru hrať nebude a že Slovensko v piatok nasadí donedávna jedného z najlepších juniorov na svete Lukáša Lacka (356.). "Myslím si, že môže dôjsť k prekvapeniu. Mertiňák prišiel z haly v Záhrebe iba v utorok a bude mať len málo času na poriadny tréning a prechod na antuku," citujú čílske médiá Gildemeistera.

Súvisiace články