Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Davis cup: Bruthans prehral s Capdevillom, Čile vedie už 4:0

SITA|12. feb 2006 o 21:30

RANCAGUA 12. februára (SITA) - Slovenskí tenisti prehrávajú v súboji 1. kola svetovej skupiny Davisovho pohára v Rancague s domácim tímom Čile už 0:4. O švrtý bod Čiľanov sa zaslúžil hráč druhej stovky ...

RANCAGUA 12. februára (SITA) - Slovenskí tenisti prehrávajú v súboji 1. kola svetovej skupiny Davisovho pohára v Rancague s domácim tímom Čile už 0:4. O švrtý bod Čiľanov sa zaslúžil hráč druhej stovky rebríčka ATP Entry Paul Capdeville. V úvodnej nedeľňajšej dvojhre hranej už len na dva víťazné sety zdolal debutanta v slovenskom tíme Viktora Bruthansa (318.) za 80 minút 6:4, 7:5. Čiľania si postup do štvrťfinále po 24 rokoch zabezpečili už v sobotňajšej štvorhre.

K skompletizovaniu súboja, ktorý sa hrá na antuke štadióna Medialuna Monumental, zostáva odohrať poslednú dvojhru. Na slovenskej strane nastúpi mladý Lukáš Lacko, na čilskej by sa mal predstaviť ďalší z náhradníkov Adrián Garcia.

Čile - Slovensko 4:0 po III. dvojhre

Paul Capdeville - Viktor Bruthans 6:4, 7:5 za 80 minút

V zápase náhradníkov oboch tímov hranom už len na dva víťazné sety bol podľa rebríčka favoritom 22-ročný Čiľan. Capdeville (133. v ATP Entry) v deviatom geme I. setu prelomil už po druhý raz Bruthansov servis a vzápätí pri svojom podaní set doviedol do úspešného konca na 6:4. V druhom dejstve začal sebavedomý Čiľan viac chybiť a hoci ľavák Bruthans hneď v úvode opäť prehral svoje podanie, vzápätí sériou piatich gemov otočil na 5:1 a mal aj setbal. Potom však akoby sa zľakol možného víťazstva. Agresívnejší Capdeville spresnil hru. Začal hrať tvrdé topspiny z forhendu a zle útočiaceho Slováka na sieti často obhadzoval. Keď Čiľan vyrovnal na 5:5, bolo jasné, že zápas už dovedie do víťazstva.