Sobota, 12. júna, 2021Meniny má Zlatko

Davids sa spolieha na pomoc Čechov

SITA|21. jún 2004 o 17:25

ALBUFEIRA 21. júna (SITA, AFP) - Holandský futbalový reprezentant Edgar Davids verí, že Česi v stredajšom zápase D-skupiny ME nedarujú Nemcom tri body a uchovajú tak nádej "oranjes" na postup do štvrťfinále.

"My musíme splniť našu časť úlohy a zdolať Lotyšov. Ďalej to bude zložité, lebo Česi nechajú odpočívať najlepších hráčov. Som však presvedčení, že ich náhradníci budú mať veľkú motiváciu dokázať opodstatnenosť svojej nominácie a budú sa biť o miesto v základnej zostave. Nemcom určite znepríjemnia život," vyhlásil 31-ročný stredopoliar Juventusu Turín.

Tréner Česka Karel Brückner už oznámil, že okrem Davidsovho klubového spoluhráča Pavla Nedvěda proti Nemcom nenastúpia ani Jan Koller, Milan Baroš, Karel Poborský a Vladimír Šmicer. Finalisti ME 1996 si po sobotňajšom víťazstve 3:2 nad Holandskom zabezpečili postup do štvrťfinále z prvého miesta v D-skupine bez ohľadu na výsledok stredajšieho duelu proti Nemecku. Holandsko musí na účasť vo štvrťfinále získať minimálne o bod viac ako Nemci proti Čechom.

Súvisiace články

Tipuj bez rizika až za 20 €
Viac
Kurzy prináša
15:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Wales vs. Švajčiarsko
18:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Dánsko vs. Fínsko
21:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Belgicko vs. Rusko
Kurzy prináša