Piatok, 18. júna, 2021Meniny má Vratislav

Davenportová oslávila 700. víťazstvo štýlovo - dvomi "kanárikmi"

TASR|22. feb 2006 o 17:18

Dubaj 22. februára (TASR) - Americká tenistka Lindsay Davenportová oslávila jubilejné 700. víťazstvo vo dvojhre štýlovo, keď svojej súperke v osemfinále ...

Dubaj 22. februára (TASR) - Americká tenistka Lindsay Davenportová oslávila jubilejné 700. víťazstvo vo dvojhre štýlovo, keď svojej súperke v osemfinále turnaja WTA v Dubaji Ruske Jelene Lichovcevovej uštedrila dvoch "kanárov". Obhajkyňa vlaňajšieho prvenstva na kvalitne obsadenom podujatí v Spojených Arabských Emirátoch síce získala úvodný gem až po piatich zhodách, no v ďalšom priebehu zápasu neraz vystavila skúsenú Rusku do úlohy štatistky, keď ju ničila delovým podaním i tvrdými a presne mierenými údermi od základnej čiary.

"Lichovcevovú som považovala za zdatnú osemfinálovú súperku, preto som sa na zápas pripravovala s plnou vážnosťou. Nečakala som však, že Jelena neuhrá ani jedinú hru. Vedela som, že jej musím vnútiť svoj štýl hry a neponechať nič na náhodu. Od úvodnej loptičky som bola maximálne koncentrovaná a opraty zápasu som držala pevne v rukách. Vychádzalo mi takmer všetko, na čo som siahla," povedala Davenportová, ktorá štvrtýkrát v kariére vyhrala duel na okruhu WTA bez straty jediného gemu.

Zaujímavosťou je, že aj predchádzajúcou obeťou olympijskej šampiónky z Atlanty 1996 bola Ruska. Pred rokom na turnaji v Indian Wells Davenportová "vyprášila" kožuch sibírskej kráske Marii Šarapovovej. "Nestáva sa mi často, že vyhrávam zápasy na nulu. Dôležitú úlohu tu vždy zohrávajú dva faktory. Buď jedna z hráčok podá výnimočný výkon, alebo druhá si jednoducho vyberie slabší deň," povedala Davenportová, ktorá sa ako jediná aktívna hráčka pôsobiaca na ženskom profesionálnom okruhu môže pochvaliť bilanciou 700 víťazných zápasov vo dvojhre.

Súvisiace články