Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Dať gól pripomína neriešiteľný rébus, dokedy potrvá trápenie?

Sportnet|Publikované 1. dec 2003 o 23:00

Poprad - Hokejisti spod Tatier pripomínajú vyhorené palivo. Ich hra totiž naďalej primerane nezohrieva a vari by sa už zišiel aj nejaký šaman, aby

našiel formulky na odkliatie prekérneho stavu. Aj v kritických situáciách však skôr prospieva zachovanie si chladnej hlavy, a nie emocionálne búšenie do psychicky zdecimovaného mužstva. Aj tak, ak si samé nepomôže, nikto to zaňho neurobí. Popradčania v posledných dvoch vystúpenia na ľade súperov zase neurobili nič také, čo by stálo za povšimnutie. Ak, pravda, neberieme do úvahy negatívnu odozvu vychádzajúcu z dvoch prehier umocnených skóre 0:10.

"Spadli sme do jamy a musíme sa z nej škriabať," stroho konštatoval Martin Saluga (na snímke) na margo vystúpenia v Nitre a pokračoval: "Všetko je proti nám, ešte aj prvý inkasovaný gól bol vlastencom. Musíme to ale prekonať, čo iné nám zostáva." Policajti sa už dlhší čas spoliehajú na to, že keď sa rozstrieľajú a dosiahnu dve-tri víťazstvá po sebe, tak sa uchytia, nadviažu na úvodnú časť ročníka. Lenže kedy to bude? kladú si otázku nielen oni, ale aj ich fanúšikovia. Momentálne to totiž vyzerá tak, ako keby prekonať brankára súpera bol pre nich neriešiteľný rébus. Pod Zoborom do polovice stretnutia bol stav 0:0, potom prišiel náhodný pokus, keď obranca domácich Valko memastne-neslane poslal puk na svätyňu východniarov, ten narazil do hokejky jedného z bekov ŠKP a skončil v sieťke. "Potom nastal útlm, nepozbierali sme sa." Na nitriansky štadión naši nemajú dobré spomienky, aj predtým tu nepochodili, keď stratili dobre rozbehnutý zápas. Tentoraz nepomohlo ani to, že tréner Milan Skokan sa rozhodol nasadiť iba tri formácie a práve Saluga bol v pozícii prvého náhradníka. "Aj v tomto meraní síl sme mali dostatok možností, ale akonáhle sme prehrávali, rozsypali sme sa. Tak to bolo aj predtým v piatok vo Zvolene. Chýba nám patričná sebadôvera, aby sme ešte zvrátili nepriaznivý stav. Nitrania mali viac vyložených možností, ale brankár Stano Kožuch nás podržal. Nebyť smoly pri spomínanej strele, mohli sme uhrať lepší výsledok."

Hlavne útočníci sa pýtajú sami seba, čím to je, že im to tam nepadá. "Sme stále nervóznejší. Silou mocou chceme skórovať a práve vtedy to akurát nejde. Ako naschvál. Veľa záleží aj na šťastí. Niekto dá gól aj z nemožného uhla, my spálime tutovky," priznal hráč, ktorý dosiaľ iba raz figuroval medzi strelcami a na konte má dve asistencie. Popradčania v posledných týždňoch na tréningu veľa času venujú nácviku koncovky. "Naďalej nám však chýba presnosť i dôraz, preto robíme zo súperových brankárov hrdinov."

I dnes do tretice cestujú Podtatranci vonku, hrajú v Trenčíne. Je to súper azda najmenej žiadúci v tejto situácii. "Hoci už nemá Gáboríka, vieme, čo nás čaká. Nebolo by od veci, keby nás vojaci i podcenili, aby sme ich zaskočili. Hlavne však, aby sme už konečne začali dávať góly," pripomenul Saluga, ktorý prišiel do Popradu zo Spišskej Novej Vsi a ktorého smutný hlas iba dokumentoval súčasné rozpoloženie každého člena kolektívu ŠKP. Ten stále hľadá vlastnú tvár a musí mať hlavne na pamäti slová kouča Skokana: "Bez gólov sa na víťazstvo nedá v žiadnom prípade pomýšľať."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.