Sobota, 17. apríla, 2021Meniny má Rudolf, Rudolfa

Dariush dominoval nielen v zápase s Fereirrom, ale aj v pozápasovom rozhovore

Daniel Stankovič|7. feb 2021 o 01:00

Skvelý výkon zakončený kritikou promotérov a ich vyzvaním, aby dali šancu tímovému parťákovi? Dariush si servítku pred ústa nebral.

Dnešný turnaj UFC Fight Night 184: Overeem vs. Volkov, priniesol v dvoch hlavných zápasoch večera skvelé výkony nastupujúcej generácie. Mimo hlavnú pozornosť kamier, sme však na hlavnej karte videli aj zaujímavý stret bojovníkov ľahkej váhy, Dariush vs. Fereirra.

Do zápasu vstupovali obaja zápasníci na úctihodných šnúrach víťazstiev. Zatiaľ čo Dariush od poslednej prehry zaznamenal za posledné roky päť výhier, Fereirra zaznamenal o jedno "zelené políčko" viac. V súboji, ktorý bol okamžite po turnaji ocenený titulom "zápas večera", sme videli neustály tlak zo strany bojovníka z asýrskymi koreňmi. Duel nakoniec dotiahol do víťazneho konca. Čo však mnoho divákov neočakávalo, prišlo v pozápasovom rozhovore.

"Chcel by som niečo povedať. Toto ma skutočne štve. Diego mal zápasiť proti TOP5 bojovníkovi. Ja som mal dostať TOP5 bojovníka. Máme skvelé šnúry víťazstiev, bojovali sme s každým, nikdy sme nepovedali nie. Stále si myslím, že si Diego zaslúži niekoho z prvej desiatky. Namiesto toho, nás dali proti sebe.

Viete čo? Cítil by som sa celkom nerešpektovaný, ak by som bol Diego. Viem to, pretože sám sa tak trocha cítim.", začal rozhovor evidentne rozladený Dariush.

Dariush narážal na fakt, že napriek tomu, že obaja zápasníci, ktorí sú rebríčkovo na desiatom či dvanástom mieste ľahkej váhy UFC, mali za sebou víťazstvá a dominantné výkony, no aj tak nedostali vyššie postavených súperov. Sám Beneil vie o čom hovorí, keď sa mal v októbri stretnúť proti Charlesovi Oliveirovi, avšak duel bol z nezistených dôvodov zrušený. Krátko na to Oliveira nastúpil proti Fergusonovi, kde si vyslúžil šancu zápasiť najbližšie o titul ľahkej váhy. Fereirra v poslednom súboji pred bojovníkom, ktorý sa narodil v Írane, ukončil na škrtenie bývalého šampióna Pettisa.

V pozápasovom rozhovore stihol ešte Dariush na otázku Daniela Cormiera o svojom ďalšom súperovi, nezvyčajne vyzvať promotérov organizácie, aby dali šancu zápasiť pod farbami UFC jeho kolegovi z gymu, Michaelovi Perézovi

Daniel Stankovič sa na stránkach Sportnet venuje zmiešaným bojovým umeniam, skúsenosti zbieral písaním pre portál SvetMMA. Jeho srdcovkou sú bojové športy, umenie a hory.

Súvisiace články