Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

Danton, obvinený z prípravy vraždy, naliehavo potrebuje psychológa

TASR|20. apr 2004 o 15:11

St. Louis 20. apríla (TASR) - Útočník klubu zámorskej hokejovej NHL St. Louis Blues Mike Danton, ktorého zatkla polícia na letisku v San Jose a obvinila ...

St. Louis 20. apríla (TASR) - Útočník klubu zámorskej hokejovej NHL St. Louis Blues Mike Danton, ktorého zatkla polícia na letisku v San Jose a obvinila z prípravy vraždy, sa podľa slov svojho právnika psychicky zrútil.

"Mike je vystrašený. Stále sa nachádza v situácii, keď naozaj nerozumie, čo sa vlastne stalo. Naliehavo potrebuje psychológa, teraz robíme všetko, aby sme udržali jeho myseľ kľudnú," povedal hráčov agent Dave Frost.

Podľa policajných zdrojov si 23-ročný Danton a 19-ročná Katie Wolfmeyerová chceli najať vraha. Hokejistu sa údajne pokúsil zlikvidovať najatý vrah z Kanady a preto sa obrátil na Wolfmeyerovú s otázkou, či nepozná niekoho, kto by dokázal spáchať vraždu za 10.000 dolárov. Vyšetrovatelia neveria, že by sa Dantona niekto pokúšal zabiť, hokejista sa takýmto spôsobom údajne chcel iba zbaviť známeho, ktorý by mu mohol v rozhovore s manažmentom Blues zničiť kariéru. Podľa FBI vymyslel Danton plán na zlikvidovanie "útočníka", ktorý mal vyzerať ako vlámanie dvoch lupičov do hokejistovho domu. Jeden z nich mal skončiť mŕtvy a druhý mal odísť s 3000 dolármi, ktoré boli v sejfe.

Danton, známy aj pod menom Mike Jefferson, pred príchodom do St. Louis pôsobil v New Jersey Devils, kde ho vedenie diablov dvakrát suspendovalo. Sezónu 2001/02 dokonca úplne vynechal, v ďalšej nastúpil len na 17 duelov. Silový útočník odohral v tejto sezóne za Blues 68 zápasov s bilanciou 12 bodov (7+5) a 141 trestných minút.

Súvisiace články