Piatok, 18. júna, 2021Meniny má Vratislav

Danton na súde naďalej tvrdí svoju nevinu v obvinení z prípravy vraždy

TASR|24. apr 2004 o 13:26

St. Louis 24. apríla (TASR) - Hokejista St. Louis Mike Danton obvinený z prípravy vraždy bude na súde naďalej tvrdiť svoju nevinu.

"Žalobca uvádza veľmi bizarný, neúplný príbeh, ktorý vôbec nezodpovedá tomu, čo o Mikeovi tvrdia jeho spoluhráči a všetci jeho blízki. Pri otvorení súdu budeme tvrdiť nevinu," vyhlásil obhajca hráča NHL, Bob Haar.

Podľa policajných zdrojov si 23-ročný klubový spoluhráč Pavla Demitru a 19-ročná Katie Wolfmeyerová chceli najať vraha. Hokejistu sa údajne pokúsil zlikvidovať najatý vrah z Kanady a preto sa obrátil na Wolfmeyerú s otázkou, či nepozná niekoho, kto by vraždil za 10.000 dolárov. Vyšetrovatelia však neveria, že by sa Dantona niekto pokúšal zabiť. Hokejista sa takýmto spôsobom údajne chcel iba zbaviť známeho, ktorý by mu mohol v rozhovore s manažmentom Blues zničiť kariéru. Podľa FBI vymyslel Danton plán na zlikvidovanie "útočníka", ktorý mal vyzerať ako vlámanie dvoch lupičov do hokejistovho domu. Jeden z nich mal skončiť mŕtvy a druhý mal odísť s 3000 dolármi, ktoré boli v sejfe.

Danton, známy aj pod menom Mike Jefferson, pred príchodom do St. Louis pôsobil v New Jersey Devils, kde ho vedenie diablov dvakrát suspendovalo. V tejto sezóne odohral za Blues 68 zápasov s bilanciou 12 bodov (7+5) a 141 trestných minút.

ms ph

Súvisiace články