Utorok, 22. júna, 2021Meniny má Paulína

Danton je podozrivý z prípravy vraždy

Sportnet|19. apr 2004 o 00:00

ST. LOUIS - Príslušníci Federálneho úradu pre vyšetrovanie (FBI) zatkli hokejového útočníka Mika Dantona, centra tímu NHL St. Louis Blues. Je podozrivý z objednávky nájomného vraha. FBI si na Dantona počkala na letisku v San Jose, odkiaľ bluesmani, ...

ST. LOUIS - Príslušníci Federálneho úradu pre vyšetrovanie (FBI) zatkli hokejového útočníka Mika Dantona, centra tímu NHL St. Louis Blues. Je podozrivý z objednávky nájomného vraha. FBI si na Dantona počkala na letisku v San Jose, odkiaľ bluesmani, medzi ktorými bol aj Slovák Pavol Demitra, odlietali po neúspešnom zápase a následnom vypadnutí z 1. kola play off s domácimi Sharks.

Podľa žaloby Danton povedal svojej 19-ročnej kamarátke Katie Wolfmeyerovej, že sa ho v blízkom čase pokúsi zabiť neznámy Kanaďan. Zároveň ju požiadal o pomoc pri obstaraní nájomného vraha, ktorý by za 10 000 dolárov potenciálneho Dantonovho vraha zavraždil. Wolfmeyerová poradila Dantonovi muža, ktorý sa prihlásil na FBI. Ten vypovedal, že Danton si príhodu so zabijakom vymyslel a v skutočnosti chcel dať zavraždiť známeho, s ktorým sa pohádal. Potenciálna obeť sa mala Dantonovi vyhrážať, že zverejní podrobnosti o hokejistovom alkoholizme a promiskuite. FBI uviedla, že Danton strávi víkend v cele v San Jose a potom ho prevezú do St. Louis. Vedenie bluesmanov odmietlo incident komentovať. Danton odohral v NHL zatiaľ za New Jersey a St. Louis 87 duelov s bilanciou 9 gólov, 5 asistencií a 182 tr. minút.

(sita)

Súvisiace články