Daňo zažil víťazný debut v NHL, Columbus zdolal Buffalo 3:1

Jhonas Enroth hájil aj farby slabého Buffala. Pred ním Marko Dano v drese Columbusu. (Autor: SITA/AP)
TASR|10. okt 2014 o 07:00

Premiéru v drese Buffala absolvoval Andrej Meszároš. Slováci v noci nebodovali.

NEW YORK. Víťazný debut v NHL má za sebou mladý slovenský hokejista Marko Daňo.

Devätnásťročný útočník Columbusu dostal v zápase na ľade Buffala príležitosť na pravom krídle elitnej lajny Blue Jackets po boku Arťoma Anisomova a Scotta Hartnella a po záverečnej siréne sa tešil so spoluhráčmi z triumfu 3:1.

Daňo odohral 14 a pol minúty a so štyrmi streleckými pokusmi patril medzi najaktívnejších hráčov stretnutia.

V noci na piatok bolo v zámorskej profilige na programe celkovo 12 zápasov, v ktorých sa predstavilo sedem slovenských hokejistov.

Šesťkrát do žrde

Columbus vyhral sedem z ôsmich prípravných zápasov a dobrú formu si preniesol aj do otváracieho zápasu sezóny.

Buffalo zasypal 40 strelami a to mohlo byť rado, že rozdiel skóre nebol vyšší. Minimálne šesťkrát ho zachránila konštrukcia Enrothovej bránky.

"Priznám sa, že som sa na lavičke sám seba pýtal, kedy už konečne dáme gól. Netrafili sme prázdnu bránku, mali sme množstvo prečíslení dvoch na jedného," povedal po zápase tréner Blue Jackets Todd Richards.

Premiéru v drese Buffala absolvoval jeho krajan Andrej Meszároš, 28-ročný obranca, ktorý sa v lete upísal Sabres ako voľný hráč, strávil na ľade vyše 20 minút a duel dokončil s mínuskou.

Slováci hrali, ale nebodovali

Z víťazstva sa radovalo aj duo Tomáš Tatar a Tomáš Jurčo z Detroitu, Red Wings otočili súboj s Bostonom a vyhrali 2:1. Tatar s Jurčom nastúpili spoločne v druhom útoku domáceho tímu.

Nebodoval ani kapitán Bruins Zdeno Chára, s 22 a pol odohratými minútami však patril medzi najvyťaženejších hráčov na ľade a zapísal si aj plusku.

Chicago v zostave s Marián Hossom zdolalo domáci Dallas 3:2 po nájazdoch, v rozstrele bol jediným úspešným exekútorom Patrick Kane.

Vo floridskom derby Tampa Bay skolila Panthers 3:2 až po predĺžení, Tomáš Kopecký odohral v štvrtom útoku hostí iba deväť a pol minúty.

Prvé hetriky

Padli takisto prvé dva hetriky nového ročníka. O prvý sa postaral kanonier Anaheimu Corey Perry, jeho skvelý individuálny počin ale vyšiel navnivoč, keďže Ducks prehrali v Pittsburghu 4:6.

Kapitán Penguins Sidney Crosby strelil dva góly, vrátane víťazného, pridal k nim aj asistenciu, a tučniaci tak oslávili prvý triumf pod novým trénerom Mikeom Johnstonom.

Väčšiu radosť z hetriku mala letná posila Calgary Mason Raymond, krídelník pomohol tromi gólmi k výhre Flames 5:2 v Edmontone.

Výsledky NHL - štvrtok:

Buffalo - Columbus 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

Góly: 35. Girgensons (M. Foligno) - 34. Skille (Boll, Chaput), 53. Atkinson (Johansen, N. Foligno), 58. Anisimov (Hartnell, Wennberg)

Andrej Meszároš (Buffalo) odohral 20:25, -1, Marko Daňo (Columbus) odohral 14:33, 4 strely

Philadelphia - New Jersey 4:6 (0:1, 3:2, 1:3)

Góly: 36. Giroux (Streit, Voráček), 40. Simmonds (Read, A. MacDonald), 40. Simmonds (Lecavalier, Giroux), 45. Lecavalier (Simmonds, Streit) - 13. Ryder (Clowe, Greene), 23. Henrique (Ryder), 26. Cammalleri (Jágr, Židlický), 45. Eliáš (Židlický, Havlát), 48. Zubrus (Henrique, Ryder), 59. Cammalleri (Jágr)

Pittsburgh - Anaheim 6:4 (3:1, 2:2, 1:1)

Góly: 6. Hörnqvist (Crosby), 8. Crosby (Kunitz, Määttä), 14. Dupuis (Määttä, Malkin), 38. Crosby (Dupuis, Hörnqvist), 39. Comeau (Määttä, Dupuis), 42. B. Sutter (Dupuis), 15. Kesler (Getzlaf, Vatanen), 28. Perry (Maroon), 33. Perry (Kesler, Vatanen), 57. Perry (Getzlaf, Kesler)

Washington - Montreal 1:2 sn (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 7. Burakovsky (Brouwer) - 51. Plekanec (Galchenyuk, Gilbert), rozhodujúci sam. nájazd Gallagher

Detroit - Boston 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)

Góly: 24. Abdelkader (Franzen, DeKeyser), 35. Nyquist (Helm, Franzén) - 13. P. Bergeron

Zdeno Chára odohral 22:30, 6 striel, 2 tr. minúty, Tomáš Tatar odohral 14:29, 3 strely, 2 tr. minúty, Tomáš Jurčo (obaja Detroit) odohral 14:08

Tampa Bay - Florida 3:2 pp (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)

Góly: 28. T. Johnson (Filppula, Stralman), 48. Callahan (Filppula, Hedman), 62. Hedman (Bishop) - 26. Gudbranson (Olsen, MacKenzie), 50. Huberdeau (B. Campbell, Ekblad)

Tomáš Kopecký (Florida) odohral 9:34 min

St. Louis - New York Rangers 2:3 (0:1, 0:0, 2:2)

Góly: 42. Schwartz (Backes, Pietrangelo), 51. P. Stastny (Tarasenko, Schwartz) - 5. Rick Nash (Kreider), 47. Kreider (Rick Nash, St. Louis), 59. Rick Nash (St. Louis)

Nashville - Ottawa 3:2 (0:0, 0:1, 3:1)

Góly: 42. C. Smith (F. Forsberg, Roy), 49. S. Weber (Ellis, Gaustad), 51. Nystrom (Gaustad, F. Forsberg) - 22. Turris (MacArthur, Borowiecki), 54. Chiasson (Ceci, Phillips)

Dallas - Chicago 2:3 sn (0:1, 2:0, 0:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 31. Daley (Hemský, Spezza), 36. Eakin (Garbutt, Roussel) - 20. Keith (Seabrook, Sharp), 52. Sharp (Keith, P. Kane), rozhodujúci nájazd P. Kane

Marián Hossa odohral 17:29, +1, 1 strela, 2 tr. minúty

Minnesota - Colorado 5:0 (1:0, 4:0, 0:0)

Góly: 15. Pominville (Granlund, Suter), 25. Pominville (Granlund, Suter), 28. Parise (Granlund), 33. Niederreiter, 37. Suter (Parise, Coyle)

Edmonton - Calgary 2:5 (1:2, 1:0, 0:3)

Góly: 13. Purcell (Perron, Jakupov), 32. Hall (Nugent-Hopkins, Schultz) - 4. Raymond (Giordano, Colborne), 5. Hudler (Monahan, Byron), 45. Raymond (Bouma, Colborne), 55: Raymond (Colborne, Hudler), 60. Brodie (Glencross, Backlund)

Arizona - Winnipeg 2:6 (1:4, 0:1, 1:1)

Góly: 8. Boedker (Doan, Ekman-Larsson), 49. Hanzal (Z. Michálek, Erat) - 7. Little (Ladd), 9. Wheeler (Enström, Bogosian), 9. Wheeler (Bogosian, Enström), 15. Stuart (Scheifele, Perreault), 33. Byfuglien (Wheeler), 46. Little (Pardy)

Domov»Hokej»NHL»Daňo zažil víťazný debut v NHL, Columbus zdolal Buffalo 3:1