Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Danko: Škovira je naďalej hráčom Popradu

Sportnet|Publikované 9. nov 2006 o 23:00

Poprad - Aj keď je v slovenskej hokejovej extralige momentálne reprezentačná prestávka, v kuchyni HK AquaCity ŠKP Poprad to poriadne vrie. Z klubu sa

totiž vonku vynorili informácie, že dvojica útočníkov Miroslav Škovira a Slavomír Pavličko už údajne nie sú v Poprade žiadanými. Ako prvých sme oslovili oboch hráčov, no tí sa nám odmietli k danej veci vyjadriť.

"Zo strany Škoviru nebolo seriózne, že s týmto problémom vystúpil v televízii, pretože to bol interný rozhovor vedenia klubu s hráčom a takýchto rozhovorov už bolo nespočetne veľa. Nie je pravda, že Škoviru niekto vyhodil, to je klamlivá informácia. Povedali sme mu, že proti jeho výkonu nemôžeme mať nič, lebo je štvrtý v hodnotení produktivity celej ligy. Máme však určité výhrady k jeho pôsobeniu, k jeho prístupu k mužstvu, ku tréningom atď. Povedali sme mu, že by sme boli veľmi radi, keby sa aj toto zlepšilo. Pokiaľ nie, ak by chcel hrať v nejakom inom klube, mohli by sme sa o tom začať baviť. V tom prípade by sme ale za neho žiadali adekvátnu náhradu jeho kvalít, alebo, ak by si našiel klub niekde v zahraničí, nepustili by sme ho zadarmo, ale za úplatu. Ešte raz by som chcel zdôrazniť, že tohto hráča nikto nevyhodil a rozprávali sme s ním tak, ako s mnohými ďalšími hráčmi predtým. Je naďalej hráčom Popradu, uviedol na margo celej, dosť spletitej situácie prezident klubu Anton Danko (na snímke). Ide o problém so stávkovaním? "K tomu nič nepoviem, nehodlal komentovať priamu otázku A. Danko. Ako je to s druhým popradským útočníkom Pavličkom?

"Pavličko je iný prípad. Išiel výkonnostne veľmi dole, bol zranený, ale už pred tým zranením jeho výkon nezodpovedal tomu, aké má on postavenie v mužstve, čo sa týka platových podmienok. Keď sme s ním rozprávali, priznal si, že jeho výkon nie je dobrý a žiadal nás o strpenie a nejakú šancu. Dali sme mu ju do 15. decembra, teda na desať ligových zápasov. Pokiaľ sa zlepší, v mužstve ostane, pokiaľ nie, dohodli sme sa, že k 15. decembru s ním rozviažeme zmluvu, upresnil A. Danko. Sú ohrození aj ďalší hráči?

"Nedá sa to takto povedať, či sú ohrození. Ja som za to, aby všetci hráči odvádzali to, čo v nich je a nechali na ľade srdce. Ku každému budem pristupovať rovnako a každý bude hodnotený iba za výkon na ľade a za to, ako bude reprezentovať svoj klub a svoje mesto, zdôraznil prezident "kamzíkov, ktorí majú už dlhší čas na striedačke dvoch rovnocenných trénerov, i keď v úvode sezóny bol hlavným koučom mužstva Čech Stanislav Berger. Prečo? "Obaja tréneri sú rovnocenní a nikto z nich nie je prvým ani druhým. Jeden má na starosti koučovanie, druhý tréningy. Je to nový model, skúsili sme to a uvidíme, čo to prinesie, dodal A. Danko.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.